Zápasy o fotbalový Superpohár! Jak šel čas?

Zdroj: Depositphotos

#2021 Tuchelovi vyšel riskantní tah. Kepa vychytal Chelsea druhý Superpohár

Fotbalisté Chelsea podruhé v klubové historii vyhráli Superpohár UEFA.

Úřadující vítězové Ligy mistrů porazili poslední šampiony Evropské ligy Villarreal 6:5 na penalty, po 90 minutách i prodloužení zápas v severoirském Belfastu skončil 1:1.

Na stadionu Windsor Park ve 27. minutě otevřel skóre Hakím Zijach, v 73. minutě vyrovnal Gerard Moreno. Španělský tým předtím dvakrát trefil brankovou konstrukci.

V rozstřelu zneškodnil dva pokutové kopy brankář Blues Kepa Arrizabalaga, kterého až v závěru prodloužení poslal na hřiště kouč Thomas Tuchel místo jedničky Édouarda Mendyho.

Chelsea FC – Villarreal CF 1:1 po prodloužení, na penalty 6:5

Branky: 27. Zijach – 73. G. Moreno. Penaltu proměnili: Azpilicueta, Alonso, Mount, Jorginho, Pulisic, Rüdiger – G. Moreno, Estupiňán, Gómez, Raba, Foyth. Penaltu neproměnili: Havertz – Mandí, Albiol. Rozhodčí: Karasev – Demeško, Gavrilin (všichni Rus.) – Fritz (video, Něm.). ŽK: Rüdiger, Kepa, Tuchel (trenér) – Yeremi Pino, Raba. Diváci: 10 435 (omezený počet). Místo: Windsor Park, Belfast (Severní Irsko).

Chelsea: Mendy (119. Kepa) – Zouma (65. Christensen), Chalobah, Rüdiger – Hudson-Odoi (82. Azpilicueta), Kanté (65. Jorginho), Kovačič, Alonso – Zijach (43. Pulisic), Werner (65. Mount), Havertz. Trenér: Thomas Tuchel.

Villarreal: Asenjo – Foyth, Albiol, Torres, Pedraza (58. Estupiňán) – Trigueros (70. Gómez), Capoue (70. Gaspar), A. Moreno (85. Morlanes) – Yeremi Pino (91. Mandí), G. Moreno, Dia (86. Raba). Trenér: Unai Emery.