20. 4. 2024

Zápasy o fotbalový Superpohár! Jak šel čas?

První velká fotbalová trofej sezony! Vítěz Ligy mistrů změří síly s vítězem Evropské ligy a vítěz zvedne nad hlavu Superpohár!

Pojďme se podívat finálová klání o tuto trofej.

#2023 Citizens poprvé ovládli Superpohár, drama se Sevillou rozhodly penalty

Fotbalisté Manchesteru City zdolali po pokutových kopech Sevillu a poprvé získali Superpohár UEFA.

Na stadionu Jorgose Karaiskakise v Pireu poslal andaluský celek do vedení v 25. minutě útočník Yusuf En Nasyri, v 63. minutě ale srovnal na 1:1 záložník Cole Palmer.

Po remíze v základní hrací době následoval ihned rozstřel, v němž penaltu neproměnil pouze obránce Nemanja Gudelj v páté sérii.

Poslední vítězové Ligy mistrů proměnili v zisk Superpoháru hned svou první účast.

Manchester City – Sevilla FC 1:1, na pen. 5:4

Branky: 63. Palmer – 25. En Nesyri. Penaltu proměnili: Haaland, Álvarez, Kovačič, Grealish, Walker – Ocampos, Mir, Rakitič, Montiel. Neproměnil: Gudelj (Sevilla). Rozhodčí: Letexier – Mugnier, Rahmouni – Brisard (video, všichni Fr.). ŽK: Badé, Lamela, Juanlu (všichni Sevilla). Diváci: 33.000. Místo: Georgios Karaiskakis Stadium, Pireus (Řecko).

Manchester: Ederson – Walker, Akanji, Aké, Gvardiol – Kovačič, Rodri – Palmer (85. Álvarez), Foden, Grealish – Haaland. Trenér: Guardiola.

Sevilla: Bono – Navas (83. Montiel), Badé, Gudelj, Acuňa – Jordán, Rakitič – Ocampos, Torres (74. Juanlu), Lamela (90.+3 Suso) – En Nesyri (90.+3 Mir). Trenér: Mendilibar.