29. 3. 2024

Zápasy o fotbalový Superpohár! Jak šel čas?

#2019 Superpohár vystřelil Liverpool při penaltách, Chelsea nedala až tu poslední

Fotbalisté Liverpoolu získali po 14 letech Superpohár UEFA. Vítěz Ligy mistrů v Istanbulu v souboji s úřadujícím šampionem Evropské ligy Chelsea zvítězil 5:4 v penaltovém rozstřelu.

V normální hrací době skončil zápas 1:1, po prodloužení 2:2. Utkání řídila sudí Stéphanie Frappartová, která jako první žena v historii rozhodovala významný zápas mužů v evropských pohárech.

Liverpool sice prohrával po brance Oliviera Girouda, ale dvěma góly skóre otočil Sadio Mané, který nejprve ve druhém poločase vyrovnal a druhý zásah přidal v prodloužení.

Chelsea poté zásluhou proměněného Jorginhova pokutového kopu poslala zápas do penaltového rozstřelu. V něm v páté sérii rozhodl brankář Adrián, jenž vyrazil pokus Tammyho Abrahama.

FC Liverpool – FC Chelsea 2:2 po prodl, na penalty 5:4

Branky: 48. a 95. Mané – 36. Giroud, 100. Jorginho z pen. Penalty proměnili: Firmino, Fabinho, Origi, Alexander-Arnold, Salah – Jorginho, Barkley, Mount, Emerson. Neproměnil: Abraham (Chelsea). Rozhodčí: Frappartová – Nicolosiová (obě Fr.), O’Neillová (Ir.) – Turpin (video). ŽK: Henderson, Alexander-Arnold – Azpilicueta. Diváci: 38.148. Místo: Vodadone Park, Istabul (Turecko).

Liverpool: Adrián – Robertson (91. Alexander-Arnold), Van Dijk, Matip, Gomez – Henderson, Fabinho, Milner (64. Wijnaldum) – Mané (103. Origi), Salah, Oxlade-Chamberlain (46. Firmino). Trenér: Jürgen Klopp.

Chelsea: Arrizabalaga – Emerson, Christensen (84. Tomori), Zouma, Azpilicueta – Jorginho, Kanté, Kovačič (102. Barkley) – Pulisic (74. Mount), Giroud (74. Abraham), Pedro. Trenér: Frank Lampard.