21. 2. 2024

Promarněné talenty? 5 fotbalových hvězd, které zhasly příliš brzo!

Zdroj: Depositphotos

Předpovídali jim velkou budoucnost a zářivou kariéru. Přehnaná očekávání jako by se jim však stala osudnými.

Přečtěte si osudy pěti fotbalistů, jejichž kariéra se nevyvíjela podle předem nalajnovaných kolejí.

#5 Ravel Morrison

Ravel Morrison patřil mezi výkvěty fotbalové akademie Manchesteru United. Očekávalo se tak, že se talentovaný mladík v budoucnu stane klíčovou oporou Red Devils.

Chválou na konto mladého hráče nešetřil ani samotný věhlasný trenér Alex Ferguson, který o něm v jeho 14 letech prohlásil, že je nejlepším hráčem, kterého v tomto věku kdy viděl.

Kariéra anglického mladíka však ztroskotala na jeho přístupu a problémovém chování. Když mu bylo 17, stal se spolupachatelem loupežného přepadení a následně vyhrožoval svědkovi.

Za napadení vlastní matky si Morrison vysloužil policejní napomenutí, a když jeho hádka s přítelkyní skončila rozmlácením jejího telefonu, seděl před soudem znovu.

Ravel Morisson – nejtalentovanější mezi svými vrstevníky, si tak připsal jen tři starty za A tým (všechny v Ligovém poháru). 

V lednu 2012 Morisson kvůli svým problémům odešel z Manchesteru do tehdy druholigového West Hamu. 

Ferguson o přestupu tehdy prohlásil: „Je to výborný fotbalista se skvělými schopnostmi, ale musí se dostat z Manchesteru a začít nový život.“ Ale ani přestup nepomohl k tomu, aby Ravel dal svůj život do pořádku.

Následovala štace po druholigových anglických klubech i přestup do italského Lazia Řím. Za sebou má také angažmá ve švédském Östersundu, kde mu nebyla obnovena smlouva kvůli častým zraněním a přemrštěným platovým nárokům.

Naposledy přestoupil v roce 2022 bez velkého zájmu médií do amerického United DC.