18. 7. 2024

Promarněné talenty? 5 fotbalových hvězd, které zhasly příliš brzo!

Zdroj: Depositphotos

#4 Hachim Mastour

Italský útočník, či ofenzivní záložník s marockými kořeny byl zářivý klenot, který si ve své akademii hýčkalo vedení AC Milán. Býval přirovnáván k Zinédinu Zidanovi a mnozí v něm viděli i cosi z dílny Juana Romána Riquelmeho.

Předtím než se vydal do Milána se vyučoval fotbalovému řemeslu v jiném AC a to Reggiana 1919. Do města umění přestoupil v roce 2012 ve 14 letech. Už částka 500 tisíc eur za tak mladého kluka je alarmující.

Možná i to mu zabránilo soustředit se jen na fotbal. Po dvou letech v juniorce nakoukl do A-týmu. O rok později byl poslán na hostování do španělské Málagy.

Od té doby už šla jeho hvězda strmě dolů. Španělsko nic moc, na zkušenou šel do nizozemského Zwolle, taky moc nepochodil.

Návrat do AC Milán, za sezónu v A-týmu ani minuta a přestup do řeckého PAS Lamia. Suma sumárum za pět let v dospělém fotbale odehrál 11 zápasů s bilancí 0+0. Smutné.

Na YouTube dodnes kolují videa, kde motal jednoho či častěji více soupeřů a náramně si to užíval.

Po covidové pandemii zamířil Mastour do rodného Maroka, kde podepsal v tamější druhé lize a odtud cesta k září velkým světelným reflektorům už nevede.