25. 4. 2024

Zápasy o fotbalový Superpohár! Jak šel čas?

#2020 Superpohár putuje do Mnichova, Sevillu sestřelil až v prodloužení Martínez

Fotbalisté Bayernu Mnichov porazili v Superpoháru UEFA Sevillu 2:1 po prodloužení a po triumfu v roce 2013 v Praze ovládli soutěž podruhé v historii.

Navzdory pandemii koronaviru se utkání v Budapešti odehrálo před zhruba 20 tisíci diváky.

Andaluské mužstvo vedlo od 13. minuty, kdy David Alaba fauloval v pokutovém území Ivana Rakitiče a z pokutového kopu se nemýlil Lucas Ocampos.

Bavorský tým srovnal v 34. minutě. Robert Lewandowski sklepl centr Thomase Müllera na zakončujícího Leona Goretzku.

Rozhodnutí přinesl ve 104. minutě Javi Martínez, který do hry naskočil o pět minut dříve. Bunú vyrazil Alabovu ránu jen před sebe a španělský záložník zařídil hlavou vítězství. Sevilla, která získala Superpohár v roce 2006, prohrála rekordní páté finále.

Bayern Mnichov – Sevilla FC 2:1 po prodloužení

Branky: 34. Goretzka, 104. Martínez – 13. Ocampos z pen. Rozhodčí: Taylor – Beswick, Nunn – Attwell (video, všichni Angl.). ŽK: Alaba, Flick (trenér), Hernández – Jordán, Koundé, Fernando, Escudero. Diváci: 20 000 omezený počet. Místo: Puskás Aréna, Budapešť (Maďarsko).

Bayern: Neuer – Pavard, Hernández (99. Martínez), Süle, Alaba (112. Boateng) – Goretzka (99. Davies), Kimmich – Sané (70. Tolisso), Müller, Gnabry – Lewandowski. Trenér: Hans-DieterFlick.

Sevilla: Bono – Navas, Carlos, Koundé, Escudero – Jordán (94. Vázquez), Fernando, Rakitič (56. Torres) – Suso (73. Gudelj), De Jong (56. En-Nesyri), Ocampos. Trenér: Julen Lopetegui.