21. 6. 2024

Olympijští vítězové v triatlonu? Takhle šel čas!

Zdroj: Freepik

#2000 Sydney

Premiérový start triatlonistů pod pěti olympijskými kruhy přinesl české výpravě medaili. Zasloužil se o ní Jan Řehula, který v Sydney vybojoval bronz.

V Austrálii v té době Řehula žil, trénoval a byl v životní formě. Přesto nepatřil do užšího kandidátů na medaili. Domácím Australanům se však závod vůbec nevydařil.

Nejlépe z našich reprezentantů však vyplaval Filip Ospalý na 12.místě. Závod však musel posléze vzdát, jelikož se mu zablokovaly plotýnky v zádech.

V cyklistice se o úspěšný únik postarala dvojice Stolz (JAR) a Marceau (Francie). Martin Krňávek i Jan Řehula jezdili v hlavním balíku, který dojel do druhého depa s téměř minutovou ztrátou na oba uprchíky.

Ke strhujícímu tempu nasadil Němec Vuckovic se kterým nikdo nepočítal. Hned za ním se utvořila dvojice Whitfield, Řehula, která vzorně spolupracovala.

Vuckovic byl 200 metrů od senzačního triumfu, jenže Kanaďan Whitfield se nadechl k epickému finiši a doběhl si po pro historicky první zlatou olympijskou medaili v triatlonu.

Po 3. místě Jana Řehuly předvedl skvělý výsledek i Martin Krňávek, který doběhl jako třináctý.

Konečné pořadí:

Muži: 1. Whitfield (Kanada) 1:48:24, 2. Vuckovic (Německo) -13, 3. Řehula (ČR) -21, 4. Gaag (Kazachstán) -39, 5. Ivan Rana (Španělsko) -45, 6. M.Stewart (Austrália) -49, 7. Marceau (Francie) -55, 8. Hug (Švýcarsko) -58.

Záznam závodu: