21. 6. 2024

Olympijští vítězové v triatlonu? Takhle šel čas!

Zdroj: Freepik

#2004 Atény

Českým triatlonistům olympijský závod v Aténách nevyšel.

Filip Ospalý skončil na 29. místě se ztrátou 6:09,85 na vítězného Novozélanďana Cartera. Martin Krňávek doběhl s odstupem 1:46,86 min. jako dvaačtyřicátý.

„Je to k naštvání, určitě jsem měl na víc,“ ulevil si Opsalý. „Ale pohořeli tu i větší favorité,“ dodala česká triatlonová jednička.

V 1,5 kilometru dlouhé plavecké části ztratili oba čeští reprezentanti půl minuty na nejrychlejšího Američana Andyho Pottse. Martin Krňávek nasedal na kolo jako dvatřicátý, Filip Ospalý figuroval na 37. příčce.

„Plavání se mi nepovedlo. Asi po dvou stech metrech mi spadly brejličky, což byl docela handicap,“ popsal nepříjemný zážitek Ospalý.

Čtyřicetikilometrový cyklististiký úsek na postavení českého dua mnoho nezměnil, jejich ztráta na čelo ale narůstala.

„Kolo rozhodlo, ale to se vědělo už předem,“ tvrdil v cíli Martin Krňávek. „Někteří triatlonisté tu před rokem závodili a o charakteru trati věděli své. Hned v prvním kopci mi povolily nohy a od té doby to bylo špatné.“

Právě v těžké cyklistické trati se zformovala vedoucí šestičlenná skupinka ve které jeli Francouz Belaubre, Brit Johns, dva Švýcaři Marceau a Riderer a dva Novozélanďani Carter a Docherty. Do druhého depa si lídři přivezli 40 sekundový náskok na skupinku pronásledovatelů.

V běhu se brzy vytvořila vedoucí trojice když tempo s oběma Novozálanďanami dokázal držet Švýcar Riderer. Závod rozhodl svým nástupem Carter zhruba 800 metrů před cílem.

Konečné pořadí:

Muži: 1. Carter 1:51:07 hod., 2. Docherty (oba N. Zél.) -8, 3. Riederer (Švýc.) -25, 4. Bennett (Austr.) -34, 5. Belaubre (Fr.) -53, 6. Raelert (Něm.) -1:28, 7. Henning (Dán.) -1:30, 8. Marceau (Švýc.) -1:37, …29. Ospalý -6:10, 42. Krňávek (oba ČR) -11:47.

Záznam závodu: