17. 6. 2024

Triatlonové MČR v super sprintu? Takhle šel čas!

Nejkratší triatlonová distance získává v posledních letech ve světě i v Česku na oblibě.

Pojďme si připomenout české mistry a mistryně republiky v Supersprint triatlonu z nedávné doby.

#2023 V Příbrami se premiérových titulů dočkal Homola a Štěrbová

V příbramském areálu Nový rybník čekala na závodníky trať o vzdálenostech 300 m plavání, 9 km cyklistiky a 2 km běhu.

V závodě mužů se po plavecké části dostala do vedení čtyřčlenná skupina ve složení Mittner, Marek, Václavík a Michálek.

V posledním ze tří cyklistický okruhů ale byla dostižena početným balíkem. Těsně před nájezdem do depa pak došlo k pádu, který vyřadil ze hry o titul Filipa Václavíka, jednoho z největších favoritů.

Reportáž ze závodu:

Na běhu pak bylo po prvním ze dvou okruhů jasné, že se rozhodne mezi Jakubem Markem a Jakubem Homolou.

„Do běhu jsem šel ze třetího místa. První kolečko jsem si rozběhnul svým tempem. Pak se mi ale ozvalo píchání v boku, tak jsem Kubu Marka na chvíli pustil před sebe a doufal jsem, že budu silnější ve finiši, což se mi podařilo,“ usmíval se Homola v cíli.

Pro táborského závodníka je to první mistrovský titul v absolutním pořadí. Druhý finišoval Jakub Marek, třetí pak Tomáš Knejzlík.

Pořadí muži:

Muži: 1. Jakub Homola 24:09, 2. Jakub Marek +4, 3. Tomáš Knejzlík +8, 4. Jakub Souček +10, 5. Matěj Procházka +13, 6. David Korous +14, 7. Marek Kindl +16, 8. Šimon Michálek +17, 9. Jakub Mittner +23, 10. Matěj Hrdlička +27.

Ve finálovém závodě žen si vypracovala ve vodě náskok Michaela Štěrbová. A dařilo se jí ho držet před skupinkou několika pronásledovatelek také na kole.

V běžecké části se sice ke Štěrbové pomalu přibližovala juniorka Kateřina Hadravová, ani ona ale nedokázala vítězství české reprezentantky ohrozit a doběhla si pro stříbro.

Bronzová medaile patří dorostence Editě Pozlerové.

„Jak jsem si to naplánovala, tak se mi to podařilo. Chtěla jsem do závodu dát úplně všechno, což pro mě bylo hlavní. A že to stačilo na vítězství, to je příjemný bonus. Myslela jsem totiž, že mě na kole sjedou nebo že mě na běhu dotáhne Kačka Hadravová, protože ten náskok nebyl takový, jaký jsem si představovala,“ řekla Štěrbová, která tak získala v Příbrami svůj druhý titul, i když na zcela jiné distanci. Ten první byl na olympijské.

Pořadí ženy:

Ženy: 1. Michaela Štěrbová 26:44, 2. Kateřina Hadravová +6, 3. Edita Pozlerová +24, 4. Vanda Křížková +31, 5. Emma Ryšávková +39, 6. Veronika Holaniková +46.