16. 4. 2024

Triatlonové MČR v super sprintu? Takhle šel čas!

#2022 Ve Zlíně triumfoval domácí Grebík, ženy zaskočila dorostenka Hadravová

V rámci individuálního závodu se triatlonisté postavili na start hned třikrát.

Nejprve v sobotu absolvovali individuální rozjížďku, na základě jejích výsledků pak byli rozděleni do semifinále. V neděli závod vyvrcholil finálovými jízdami.

Pokaždé přitom absolvovali 300 m plavání ve venkovním 25m bazénu Lázní Zlín, 6 km cyklistiky na 1,5km okruhu, jehož součástí byl strmý výjezd po dlažebních kostkách i technický sjezd, a nakonec 1,6 km běhu na atletickém tartanovém oválu.

Mezi muži si velmi dominantně počínal Radim Grebík, který ovládl individuální rozjížďku a nejlepší čas si připsal také v rámci semifinále.

V nedělním finále s ním dokázali nejprve držet krok David Martin s Tomáš Křížem.

„Tomáš ztratil kontakt na kole v technickém sjezdu, kde víc přibrzdil a už nás potom nechytil. S Davidem jsme pak většinu cyklistiky jeli spolu, ale on si v posledním kole zvolnil, aby si odpočinul před během.

Já jsem rubal dál a do depa jsem si přivezl náskok. I když jsem pak strávil v depu hodně času, podařilo se mi ten náskok uhlídat,“ popsal finále Grebík, který porazil dva své týmové kolegy z Titanu Trilife – druhého Davida Martina o 31 vteřin a třetího Tomáše Kříže o 64 vteřin.

Pořadí muži:

Muži: 1.Radim Grebík 20:25, 2. David Martin +31, 3. Tomáš Kříž +1:04, 4. Tomáš Zikmund +1:14, 5. Filip Michálek +1:16, 6. Filip Václavík +1:17, 7. Šimon Michálek +1:20, 8. Ondřej Gajdoš +1:21, 9. Jakub Homola +1:25, 10. Filip Tlamka +1:32

V závodě žen byla po sobotních výkonech jasně největší favoritkou Michaela Štěrbová, která ovládla individuální rozjížďku.

A jednoznačně nejlepší čas si připsala také v semifinále, kde na ni druhá nejrychlejší závodnice, kterou byla Kateřina Mičková, ztratila 45 sekund.

V neděli ale bylo všechno jinak! Ještě po plavecké části sice vedla Štěrbová, která byla jedinou závodnicí s plaveckým časem pod 4 minuty (3:55,15), pak ale ztratila své vedení v depu, ve kterém si připsala třetí nejpomalejší čas.

Na cyklistické části se dostala do vedení dvojice Kateřina Hadravová a Kristýna Dvořáková. „Střídaly jsme a snažily jsme se spolupracovat.

V posledním kopci jsem pak Kristýně ujela a na běhu už jsem si náskok pohlídala,“ vyprávěla v cíli Kateřina Hadravová.

Táborská závodnice je svým věkem ještě dorostenka a ve Zlíně si připsala svůj první titul i pohárové vítězství v absolutním pořadí v kariéře.

„Něco takového jsem vůbec nečekala. Vítězství překvapilo i mě samotnou. Asi mi pomohlo to náročné kolo a také skvělí diváci, kteří byli úplně všude,“ usmívala se v cíli.

Pro druhé místo si nakonec doběhla Michaela Štěrbová, bronz si ze Zlína odvezla Kristýna Dvořáková.

Pořadí ženy:

Ženy: 1. Kateřina Hadravová 23:53, 2. Michaela Štěrbová +18, 3. Kristýna Dvořáková +41, 4. Vanda Křížková +56, 5. Kateřina Mičková +1:00, 6. Julie Balcarová +1:26, 7. Barbora Jedličková +1:43, 8. Emma Ryšávková +1:57, 9. Natálie Fraňková +2:02, 10. Veronika Holanikova +2:25