28. 11. 2023

TOP 10 nejlepších brankářů fotbalové historie

#4 Gianluigi Buffon

Italský veterán je jedním z mála zdokumentovaných hráčů, kteří v profesionální kariéře nastoupili k více než 1100 zápasům. Když mluvíme o vášni, museli jsme mluvit o Gianluigi Buffonovi.

Je jedním z nejvášnivějších fotbalistů všech dob. Buffon získal v obou svých prvních dvou sezonách v klubu titul v Serii A a dokázal, že je jedním z nejlepších hráčů na světě na svém postu.

Během prvního působení v Juventusu získal rekordních devět titulů v Serii A, čtyři tituly Coppa Italia a pět titulů Supercoppa Italiana. Jako první brankář získal ocenění Fotbalista roku Serie A a dvanáctkrát byl vyhlášen nejlepším brankářem Serie A.

Poté, co se v letech 2015 a 2017 padl s Juventusem ve finále Ligy mistrů UEFA, byl v obou případech vybrán do Sestavy sezony Ligy mistrů a v druhém jmenovaném roce získal inaugurační cenu The Best FIFA Goalkeeper.

Jeho největší úspěch přišel na mistrovství světa 2006, které Itálie vyhrála a on byl neotřesitelnou jedničkou. Buffon byl také oceněn Zlatou rukavicí jako nejlepší brankář turnaje.