28. 11. 2023

TOP 10 nejlepších brankářů fotbalové historie

#1 Iker Casillas

Španělský brankář během své bohaté kariéry vyhrál několikrát Ligu mistrů, dvakrát mistrovství Evropy a jednou i mistrovství světa (2010). Jeho sbírka trofejí vypovídá o tom, jakým hráčem byl, a zbytek je historie. Zlatý treble má jen několik málo fotbalistů.

Je známý svou atletickou zdatností, rychlými reakcemi a vynikající schopností zastavovat střely. Většinu své kariéry strávil v Realu Madrid. Casillas je jedním z mála hráčů v historii fotbalu, kteří dosáhli více než 1000 zápasů v profesionální kariéře.

Je také držitelem rekordu v počtu čistých kont v Lize mistrů UEFA a také za španělskou reprezentaci. Není nic, čeho by Iker Casillas ve své kariéře nedosáhl.

Během svého úspěšného působení v Realu Madrid získal Casillas všechny významné trofeje, mezi něž patří pět titulů v La Lize, čtyři tituly v Supercopa de España, dva tituly v Copa del Rey, tři tituly v Lize mistrů UEFA, dva Superpoháry UEFA, jeden Interkontinentální pohár a Mistrovství světa klubů FIFA.

Iker Casillas je jistě jednou z legend fotbalu a vynikajícím profesionálem. Je to velmi energický střelec se skvělými vůdčími schopnostmi.