21. 2. 2024

Proč má Kincl šanci porazit Attilu?

Mělo se jednat o završení trilogie mezi Attilou Véghem a Emmanuelem Newtonem, ovšem Američan byl na letišti pozitivně testován na covid a rychlou náhradu našli organizátoři Fight Night Challenge v českém bojovníkovi Patriku Kinclovi! Mezi provazy se jde už zítra. Jaké má Patrik šance?

Sotva dojedl smaženého kapra a cukroví, zazvonil telefon. Na konci telefonátu měl Patrik jasno o tom, co bude dělat 27.12 večer a ne, dalšího kapra a cukroví si nedá.

 „Co si budeme povídat, borci z Fight Night Challenge mi trochu pozměnili sváteční plány. No, ale i s plným bachorem řízků a bez čisté boxerské přípravy je tohle nabídka zápasu, kterou jsem prostě nemohl odmítnout,“ reaguje Kincl.

Zajímala kromě Attily někoho trilogie s veteránem Newtonem? Troufnu si tvrdit, že nikoliv a reakce na náhradu v podobě Patrika Kincla jsou nadšené. Jaké má však Patrik šance bez boxerské přípravy? Již zítra se dozvím, jak moc dobrej nápad to byl. Jedno vím už teď, kdybych do toho nešel, litoval bych,“ vysvětluje, proč duel přijal.

Cesta k zápasu

Attila Végh i Patrik Kincl jsou v bojových sportech primárním zaměřením MMA bojovníci. Box je sice jeho nedílnou součástí, ale v provazech jsou zápasy jiné než v kleci.

Bývalý šampion Bellatoru Attila Végh chodí celou kariéru polotěžkou váhu, když se jeho zápasová váha pohybuje kolem 100 kg. To Patrik Kincl je zvyklý z welteru hubnout až do 77 kilo, byť v posledních letech je zvyklý i na váha střední a v zápase umí mít přes 90 kilo. Ten váhový rozdíl však zítra bude znatelný.

Oba se během kariéry utkávali s úplně jinými bojovníky – až na jednoho. Tím je Karlos Vémola, který bude jejich zápas přímo v dějišti vyhlašovat.

Zatímco Patrika Kincla dokázal v červnu 2018 porazit na body, s Attilou Véghem o rok později schytal tvrdé KO.

Proč má Kincl šance?

Z výše uvedeného se logicky jeví jako papírový favorit Attila Végh. Je vyšší, těžší a má za sebou boxerskou přípravu. Tak proč by měl Patrik Kincl uspět?

Důvody jsou dva. První zní: Protože je vyzápasenější. Nedávno šel o titul v prestižní KSW, kde předtím zdemoloval dvě polské legendy. Čeká jej titulová bitva v Oktagonu. Má pod kůží zaryté zápasové tempo. Oproti němu Attila Végh nebojoval přes 2 roky,

Druhý důvod, proč má Kincl šanci uspět je motivace. Patrik je v nejlepších letech, vrátil se zpátky na domácí půdu a chce zde dokázat velké věci. Je dravý a věří, že má to nejlepší ještě před sebou. To Attila se po výhře nad Karlosem věnuje především rodině a svým byznysovým aktivitám. Promotér Ondřej Novotný často mluví o jeho nechuti zápasit.

Klíč k vítězství

Mezi boxerskými provazy budou oba nováčky. Lze očekávat, že Attila bude mít větší rány. Delší rozpětí paží jej bude zvýhodňovat při výměnách na delší vzdálenost.

Patrik bude muset vzdálenost zkracovat a technickými kombinacemi se dostávat Attilovi na tělo. Být lehký na nohou, hodně se hýbat a snažit se Attilu unavit, protože i v kondici by mohla být Patrikova výhoda. Velké a osvalené tělo se při delší fyzické aktivitě rychleji zakysličí a svaly začnou tuhnout.

Patrik na domácí scéně platí za bojovníka s extrémně vysokým fight IQ, což se projeví i v boxerském duelu. Pokud si pohlídá začátek zápasu a dokáže pracovat se vzdáleností, jeho šance na výhru jsou určitě vyšší než ty co vypisují sázkové kanceláře.