Karlos Vémola: TOP 10 zajímavých faktů, které jste nevěděli

Nejslavnější český bojovník. Bez debat! Karlos Vémola dokáže zaujmout fanoušky jako nikdo jiný, a rozhodně se mu to nedaří jen díky zápasení. Skoro v každém rozhovoru dokáže prozradit něco nového a v Česku či na Slovensku se z něj stala celebrita. Víte, že býval hospodským?Proč byl ve vězení? A jak se dostal do Anglie?

Vybrali jsme pro vás proto několik zajímavých faktů o českém Terminátorovi, které jste možná přehlédli a mohly by vás zaujmout.

#1 Řecko-římský zápas

Věřil, že vychová olympionika a reprezentanta v zápase řecko-římském. To se nestalo, Karel Vémola ovšem nelituje. Z jeho syna se totiž stal nejpopulárnější bojovník MMA v Česku.

Už jako šestiletého jej v olomoucké tělocvičně a zasvětil do tajů zápasnického umění. Tady leží základy Karlosovi zápasnické nátury.

#2 Jako hospodský

Maminka Karlose Vémoly vlastní útulnou restauraci Zátiší v Liticích nad Orlicí. Než odjel do Anglie, pracoval v ní i Karlos, který tou dobou chodil na střední hotelovou školu, a tak mu praxe bodla. „Lidi ho tu měli hrozně rádi. Byl totiž vždy příjemný, měl dobré vystupování,“ chválí syna maminka Jana.

#3 Kulturistika

Než se Karlos proslavil jako MMA zápasník, věnoval se kulturistice. Jednou jako vyhazovač zmlátil v klubu dva profesionální zápasníky, kteří dělali problémy. Toho si všiml jejich manažer a nabídl Karlosovi, aby se stal také zápasníkem.

#4 První Čech v UFC

Je prvním Čechem, který se dostal do nejslavnější MMA organizace UFC. Během let 2010-2013 odzápasil šest duelů zaznamenal 2 výhry a 4 porážky.

#5 Život v Londýně

Na počátku své kariéry se chtěl Karlos Vémola stát profesionálním kulturistou a proto přesídlil do Londýna, kde se místo kulturisty stal profi MMA zápasníkem. V Londýně zůstal a už přes deset let trénuje v tamnějším slavném gymu London Shootfighters. V Londýně také vyrůstají jeho první dvě děti z prvního manželství.

👇 A těch 5 dalších?