17. 6. 2024

První KO ze zad? Levým hákem Glowacki vypnul soupeře, který do něj bušil!

Zdroj: Depositphotos

Bylo to jejich premiérové vystoupení v KSW. Navíc se jednalo o jejich první zápas v MMA. Jeden z nich měl zkušenosti z boxu bez rukavic, zatímco druhý získal světovou slávu v klasickém boxu.

Nakonec stačilo pouhých 90 sekund, které se zapsaly do historie polské organizace.

Souboj skončil na zemi, avšak díky neočekávanému úderu. Rozhodujícím momentem byl levý hák ze zad, který soupeře uspal. Tato bitva se odehrála před 50 tisíci fanoušky na fotbalovém stadionu ve Varšavě.

Akce XTB KSW Colosseum 2 přinesla neuvěřitelný moment, kdy Krzysztof Glowacki svým levým hákem zespodu uspal Patryka Tolkaczewského. Byl to úžasný knockout!

Po pár vteřinách boje Tołkaczewski svázal svého soupeře v klinči a srazil ho na zem. Následně se z boční pozice snadno přesunul do plného mountu a začal tvrdě útočit na Głowackého kladivy. Vypadalo to, že zápas je velmi blízko ukončení.

A skutečně se tak stalo, avšak z naprosto nečekaného směru a způsobem. Głowacki se z lehu rozhodl zasáhnout Tołkaczewského levým hákem, který tvrdě dopadl na jeho bradu a soupeř okamžitě ztratil vědomí.

Poté ještě dostal další nepotřebné údery, než si rozhodčí uvědomil, co se vlastně stalo, a ukončil zápas.

Moderátor v kleci okamžitě označil tento okamžik jako kandidáta na Knockout roku. Zkušenosti z boxu se projevily. Národní stadion ve Varšavě byl v úvodu události hned povzbuzením, které nadchlo diváky.

Bývalý juniorský mistr světa ve těžké váze WBO zažil neuvěřitelně úspěšný debut v MMA, který díky šokujícímu ukončení obletěl celý sportovní svět.