28. 2. 2024

Jak se Pešta jako první zápasník v UFC nechal uškrtit v horní pozici!

Když v lednu 2017 nastupoval Viktor Pešta do svého pátého zápasu UFC věděl, že pokud nevyhraje, dost možná ve slavné organizaci skončí.

Ruský sok Alexander Olejnik se však pro Peštu nachystal opravdu trpké loučení.

Českého bijce dokázal už v prvním kole uškrtit z dolní pozice. UFC tak navíc viděla úplně poprvé zápas, který ukončil chvat Ezekiel Choke.

Do boje s o třináct let starším Alexejem Olejnikem vstoupil dobře, rychlý nástup svého protivníka ustál bez potíží. Podle očekávání se ruský bijec snažil brzy dostat na zem, kde by mohl předvést své silné stránky, Pešta se ale prvnímu pokusu o takedown úspěšně ubránil.

Olejnik je považován za přeborníka ve škrcení, což předvedl i trochu netradičně v postoji. Po necelých dvou minutách prvního kola se mu ovšem už podařilo dostat Peštu na zem. Šestadvacetiletý český bojovník zpočátku odolával úspěšně, dostal se do výhodné pozice a sérií ran způsobil svému protivníkovi na čele tržnou ránu.

Ruský MMA veterán přezdívaný „Hroznýš královský“ se ovšem nenechal zaskočit. Přestože byl na zádech, nasadil Peštovi Ezekiel Choke, tedy jeden z typů škrcení. Dobře provedené chycení český bijec dlouho nevydržel a hodně otřesený brzy zápas odklepal.