25. 5. 2024

Viktor Pešta: TOP 10 zajímavých faktů které jste nevěděli

#6 Bába pod kořenem

Ezekiel Choke není jediná technika, která Viktora proslavila. Tou druhu a o poznání pozitivnější je tzv „Bába pod kořenem“.

Je pojmenovaná podle dost provařené reportáže televize Nova, ve které nějaká paní v ní popisuje, jak na procházce uklouzla a uvízla na celou noc pod kořenem stromu. Viktorovi provedení je takové, že soupeře zalehne, zablokuje mu ruce a umlátí lokty do hlavy.

#7 Ruská cesta

Po konci v UFC podepsal Viktor Pešta smlouvu s ruskou organizací Fight Nights Global, pod kterou si na své konto připsal další dvě výhry. Svůj největší zápas v Rusku absolvoval v létě 2018, soupeřem mu byl bratr slavného Fedora Emelianenka Alexander. Zápas se pro Peštu vyvíjel dobře, ovšem druhém kole jej Emelianenko poměrně náhodným úderem poslal do velkých problémů, zlomil nos a rozhodčí nakonec zápas musel ukončit.

#8 S Karlosem na pivo nechodí

Rivalita mezi Viktorem Peštou a Karlosem Vémolou trvá už roky a když můžou, dají znát, že jeden druhého zrovna nemusí. O vzájemný zápas stojí zejména Viktor, Karlos se však často ohání tím, že Pešta si ten zápas musí zasloužit a nedosahuje jeho úrovně. Jistou překážkou byla i váha, Pešta je totiž dlouho zápasil v těžké váhová divizi, zatímco Karlos chodil na naší scéně polotěžkou.

#9 A co tituly?

Po zisku šampionského pásu těžké váhy organizace GCF se Viktor stal v roce 2019 i evropským šampionem méně známé organizace WASO. Na turnaji v Liberci porazil chorvatského bijce Vitasoviče na škrcení.

O zisk titulu se pak pokusil i na půdě největší československé organizace Oktagon MMA, ovšem zastavil jej Michal Martínek, který mu jednou z prvních ran zlomil čelist a Viktor byl nucen zápas vzdát.

#10 Přechod do polotěžké váhy

Když se bavíme o polotěžké váze a českém zápasníkovi, všem fanouškům naběhne jméno Jiřího Procházky, který září v UFC. Na Slovensku mají v této váhovce zase Atillu Végha, který byl ve své době šampionem Bellatoru. Když připočtem, že v této váze ještě v nedávné minulosti nastupoval i Karlos Vémola, stává se Viktor čtvrtým do party velikánů v této divizi.

V těžké váze jsou přeci jen větší monstra se silnějším úderem, Pešta navíc není nějaký obr. Měří 190 cm což je z dnešní optiky výška spíše po polotěžkou váhu do 93kilogramů. Z myšlenkou přestupu o váhu níže si Viktorův tým pohrával delší dobu.