18. 7. 2024

Uvidíme ještě Khabiba v UFC? Je to závislost, nedá se jí jen tak zbavit

Khabib Nurmagomedov absolvoval svůj poslední zápas v říjnu 2020, následně ohlásil svůj odchod do důchodu. UFC se vícekrát snažilo přesvědčit hvězdu se skóre 29-0, aby se vrátila do oktagonu. No slib který dal matce o tom, že už po duelu s Justinem Gaethjem nebude zápasit i dodržel. Aktuálně to vypadá tak, že mu sice MMA chybí, ale zároveň je šťastný z toho, že se vymanil ze začarovaného kruhu.

„Teď žiji život obyčejného člověka a ne profesionálního sportovce. Myslím, že život sportovce na této úrovni se blíží k vězení. Každý den totiž děláš totéž, jdeš trénovat, odpočívat a potom znovu. Je to život ve stejném tempu, z něhož nesmíš zpomalit . Jakmile se to stane, nebudeš šampion, „ prozradil Khabib pro UFC Rusko. 

Na druhou stranu nemůže popřít, že mu některé věci nechybí. „Chybí mi téměř všechno, protože je to jako závislost, které se nedá jen tak zbavit. Tyto věci jsem dělal celý život, chybí mi dokonce i takové věci jako hubnutí, či tvrdá příprava před zápasem. Vždy se dá spekulovat o tom, zda jsem měl odejít, nebo ne. No nejbohatší muž je ten, který je se sebou spokojený. Pokud máte všeho správné množství, můžete zůstat v klidu zejména v hlavě. Pravdou je, že i když jsem vyhrál pásek, necítil jsem takové vzrušení jaké jsem čekal. necítil jsem to, co jsem čekal, že budu cítit, „ dokončil ve zmíněném rozhovoru Nurmagomedov.