23. 4. 2024

Fanoušci tvrdí, že za jeho neúspěchy je žena: Thiago Santos chce znovu bojovat o titul!

Není to tak dávno co bojoval o opasek polotěžké váhy UFC s Jonem Jonesem a na UFC v Praze vypnul současného šampiona Jana Blachowicze. Řeč je o Thiago Santosovi (21-9), kterému kariéru narušilo „fotbalové“ zranění kolen. Doléčené přetržené vazy v obou kolenou jsou aktuální obrovskou překážkou, no „Maretta“ se vzdát svého snu nechystá.

Jeho poslední tři prohry v řadě jsou sice na první pohled důvodem k brzy odchod z UFC. Ale na druhé straně je třeba říci, že se konaly proti nejlepším bojovníkům polotěžké váhy. Porazili ho totiž Jones, Teixeira a naposledy trojka kategorie Aleksandar Rakic. Jones se přitom brzy objeví v těžké váze, Teixeira bude bojovat o opasek šampiona a Rakic je na seznamu možných uchazečů o titul. „Kdokoliv si prošel operacemi kolen, by po prohrách s takovými soupeři nebyl smutný,“ konstatoval 37letý borec pro Sherdog. 

Santose čeká nejbližší zápas s Johnym Walkerem (18-5) v říjnu. Bude to duel, ve kterém by o budoucnost v UFC mohl přijít bojovník, který tento duel nezvládne, protože i Walker má na kontě z posledních čtyř zápasu tři prohry.

 „Nepochybuji o tom, že to bude atraktivní souboj. Oba budeme bojovat o kontrakt v UFC. Myslím, že pokud bych vyhrál tento souboj a k tomu další, pro UFC by byl později zajímavý můj odvetný zápas s Blachowiczom. Jan o to dokonce v minulosti i organizaci už žádal, jsem totiž jediný borec, který ho dokázal v zápase UFC ukončit, „ ptal si souboj s aktuálním šampionem Santos v rozhovoru pro Sherdog. 

Partnerkou Thiaga Santose je stejně zápasnický UFC Yana Kunitskaya, kterou čeká na UFC 263: Poirier vs McGregor 3 zápas s Irenou Aldanou. Mnozí fanoušci Santose se domnívají, že právě jeho vztah s Yano zčásti může za jeho poslední prohry. Santos tato tvrzení ignoruje, navíc nejednou do médií potvrdil, že je aktuálně velmi šťastný.