21. 2. 2024

TOP 5 nejlepších střelců Ligy mistrů v roce 2021

#3 Mohamed Salah (Liverpool) – 10 gólů

Liverpool se díky výkonům Mohameda Salaha stal prvním anglickým týmem v historii Ligy mistrů, který vyhrál všech šest zápasů ve skupině.

V této sezoně se v šesti zápasech trefil sedmkrát, z toho čtyřikrát proti AC Milán a Atléticu Madrid. Pouze dva další hráči vstřelili v této sezóně více branek než on.

Je to také o jeden více, než kolik se mu podařilo za celou minulou sezónu. Egyptské eso si v minulé sezoně připsalo také tři góly ve vyřazovacích bojích, takže jich má na kontě už deset.

#2 Sebastian Haller (Ajax) – 10 gólů

Nejlepší na deseti gólech Sebastiana Hallera je, že na rozdíl od všech ostatních hráčů na seznamu hraje své premiérové tažení v Lize mistrů. To znamená, že útočník z Pobřeží slonoviny vstřelil všech svých deset branek ve skupinové fázi probíhajícího ročníku a vede tak tabulku střelců soutěže.

Unikátní na jeho bilanci je také to, že Haller skóroval ve všech šesti zápasech, což se dříve podařilo pouze Cristianu Ronaldovi (2017-18).

Hallerovi se povedl strhující start do kampaně Ligy mistrů. Hned při svém soutěžním debutu zaznamenal čtyřbrankový příděl, čímž se stal jediným hráčem po Marcu van Bastenovi, kterému se to podařilo. Stačí říct, že se poté už neohlédl zpět.

#1 Robert Lewandowski (Bayern Mnichov) – 11 gólů

Velká část gólů Roberta Lewandowského v letošním ročníku Ligy mistrů padla ve skupinové fázi 2021-22. Polák se trefil devětkrát.

V šestém zápase proti Barceloně vyšel vzácně střelecky naprázdno. To znamenalo, že se nemohl připojit k Hallerovi a Ronaldovi jako jediným hráčům v historii soutěže, kteří se trefili ve všech šesti skupinových zápasech v jedné sezoně.

V minulé sezoně byl Bayern Mnichov vyřazen ve čtvrtfinále PSG, přičemž Lewandowski vynechal oba zápasy kvůli zranění vazů. Přesto skóroval v obou duelech osmifinále proti Laziu.