26. 4. 2024

5 největších týmů Ligy mistrů, které budou na jaře hrát Evropskou ligu

Šestý hrací den Ligy mistrů plný prominentních vyřazení. Zatímco několik týmů zbořilo sázky na postup ze skupinové fáze, některé velké kluby, které byly tipovány na postup, byly vyřazeny. Několik největších evropských klubů bylo vyřazeno a nyní zamíří přímo do Evropské ligy.

Bez dalších podrobností se podívejme na pět největších týmů Ligy mistrů, které budou v této sezoně hrát Evropskou ligu.

#5 FC Porto

FC Porto se ve skupině A nacházelo na druhém místě před Atléticem Madrid a AC Milán, které vstupovalo do šestého hracího dne. Svěřencům Sergia Conceicaa by k postupu do vyřazovací fáze stačila i remíza. Měli výhodu domácího prostředí a nastoupili proti nevyrovnanému Atleticu Madrid.

Porto však ve vypjatém zápase, v němž se od začátku bouřilo, prohrálo 3:1. Porto si vypracovalo spoustu šancí, ale příliš plýtvalo. V 56. minutě poslal Atletico Madrid do vedení Griezmann. Yannick Carrasco z Atletica Madrid a Wendell z Porta dostali v 67. a 71. minutě červené karty.

Svěřenci Diega Simeoneho přidali dva góly v nastaveném čase druhého poločasu a zpečetili tak výsledek. Penalta Sergia Oliveiry z 96. minuty se ukázala být pro portugalský celek jen útěchou, protože vypadl z Ligy mistrů.

#4 RB Lipsko

Přestože RB Lipsko v posledním zápase skupinové fáze porazilo Manchester City 2:1, s určitým odstupem se mu nepodařilo postoupit do vyřazovací fáze. Ve skupinové fázi nasbírali pouze dvě vítězství. Byli nalosováni do těžké skupiny Ligy mistrů, v níž kromě Manchesteru City figuroval také Paris Saint-Germain.

O třetí místo zaručující účast v play of Evropské ligy se Lipsko úspěšně popralo s belgickými Bruggami.