30. 11. 2022

TOP 5 nejlepších střelců Ligy mistrů v roce 2021

S koncem evropského fotbalového kalendářního roku je čas ohlédnout se za tím, co se letos odehrálo v Lize mistrů. Bylo zde mnoho plodných individuálních střelců, kteří vytvořili spoustu rekordů.

V této souvislosti se podíváme na pět hráčů, kteří v roce 2021 zaznamenali nejvíce zásahů v Lize mistrů:

#5 Riyad Mahrez (Manchester City) – 9 gólů

Riyad Mahrez je možná překvapivým zařazením, ale letos byl nejlepším hráčem Manchesteru City v Evropě.

Velkou měrou se podílel na tom, že se City v minulé sezoně dostali do svého prvního finále Ligy mistrů. Mahrez vstřelil klíčové góly při výhrách nad Borussií Dortmund a PSG a v podobném duchu pokračuje i v této sezoně.

Alžírské eso si ve skupinové fázi 2021-22 připsalo na své konto pět gólů, což je nejvíce v týmu City. Není překvapením, že je také nejlepším střelcem v letošním ročníku Ligy mistrů.

#4 Kylian Mbappe (PSG) – 10 gólů

Kylian Mbappe se od svého vstupu na evropskou scénu v roce 2016 v dresu AS Monaco neohlíží zpět. Od té doby vstřelil v Lize mistrů 30 gólů a stal se nejmladším hráčem, který této mety dosáhl.

Třetina z těchto zásahů přišla letos. Mbappé začal úžasným hattrickem proti Barceloně na Camp Nou v únoru. Stal se tak teprve druhým hostujícím hráčem, který na Camp Nou vstřelil hattrick v Lize mistrů.

Francouz se poté dvakrát trefil proti Bayernu Mnichov, který PSG ve čtvrtfinále vyřadilo. V letošní sezoně přidal další čtyři góly, když se jednou trefil proti RB Lipsko a City a v úterý dvakrát proti Clubu Bruggy.

S takovými skalpy na kontě Mbappé opět prokázal svůj velkolepý herní talent.

A ti 3 nejlepší?

Instagram did not return a 200.