28. 4. 2024

Malé fotbalové EURO a jeho finálové zápasy? Takhle šel čas!

Zdroj: Depositphotos

#2017 Jeden gól na titul stačil. Němci na malém Euru porazili Španěly

Němečtí fotbalisté do 21 let získali podruhé v historii titul mistrů Evropy. Ve finále v Krakově porazili Španělsko 1:0, jediný gól vstřelil ve 40. minutě Weiser.

Favorizovaní Španělé hráli hlavně v úvodním dějství profesorský fotbal a Němci toho využili.

V sedmé minutě ještě Meyer hlavičkoval do tyče, ale pět minut před přestávkou už outsider finále otevřel skóre.

Toljan přes nedůrazného obránce nacentroval do vápna a Weiserova vysoká hlavička zapadla obloukem do sítě.

Jihoevropský celek dohrával v křeči a nevytvořil si pořádnou gólovou šanci.

Německo vs Španělsko 1:0

Branka: 40. Weiser. Rozhodčí: Bastien – Haquette, Zakrani (všichni Fr.). ŽK: Arnold, Haberer, Stark, Meyer – Saúl Ňíguez, Llorente, Vallejo. Diváci: 14.059.

Německo: Pollersbeck – Toljan, Stark, Kempf, Gerhardt – Haberer (82. Kohr) – Weiser, Meyer, Arnold, Gnabry (81. Amiri) – Philipp (87. Öztunali). Trenér: Kuntz.

Španělsko: Arrizabalaga – Bellerín, Meré, Vallejo, Jonny (51. Gaya) – Saúl Ňíguez, Llorente (83. Mayoral), Ceballos – Deulofeu, Ramírez (71. Williams), Asensio. Trenér: Celades.