28. 4. 2024

Malé fotbalové EURO a jeho finálové zápasy? Takhle šel čas!

Turnaj, který se na starém kontinentu hraje každé dva roky a svede proti sobě nejlepší generace hráčů do 21 let.

Pojďme si připomenout finálové zápasy.

#2023 Češi jí ve skupině zatápěli, přesto si anglická jednadvacítka došla pro zlato!

Evropský šampionát fotbalistů do 21 let ovládli po 39 letech Angličané.

Ve finále v gruzínském Batumi porazili 1:0 Španělsko, ve čtvrté minutě nastavení prvního poločasu rozhodl záložník Curtis Jones.

V samém závěru utkání neproměnil španělský kapitán Abel Ruiz penaltu.

Anglie navázala na triumfy z let 1982 a 1984. Svěřenci kouče Carsleyho během turnaje ani jednou neinkasovali, cestu za titulem zahájili výhrou 2:0 nad českými reprezentanty, kteří si proti nim ovšem vytvořili několik vyložených šancí.

Anglie – Španělsko 1:0

Branka: 45.+4 Jones. Rozhodčí: Eskas – Engan, Bashevkin (všichni Nor.) – Dingert (video, Něm.). ŽK: Gomes, Colwill, Trafford – Baena, Sancet, Oroz, Riquelme, Denia (trenér). ČK: 90.+11 Gibbs-White – 90.+11 Blanco (oba mimo hřiště).

Anglie: Trafford – Garner, Colwill, Harwood-Bellis, Aarons – Smith Rowe (66. Madueke), Jones, Gibbs-White (74. Archer), Gomes (74. Skipp) – Palmer (83. Elliott), Gordon (83. Doyle). Trenér: Carsley.

Španělsko: Tenas – V. Gómez (74. Barrenetxea), Paredes, Pacheco, Miranda – Blanco (83. Camello), Sancet (59. Veiga), Baena (59. Oroz) – Rodri (59. Riquelme), Ruiz, S. Gómez. Trenér: Denia.