26. 4. 2024

Finále s velkým „F“ aneb 4 případy, kdy o mistrovi extraligy rozhodl sedmý zápas!

Zdroj: Depositphotos

#2008 Slavia slavila doma před rekordní návštěvou

Hokejisté pražské Slavie dokázali před vyprodanou O2 arénou vybojovat svůj historicky druhý extraligový titul, když v sedmém zápase finálové série jasně přehráli karlovarskou Energii.

Už v první desetiminutovce se domácí dokázali dvakrát prosadit zásluhou Jakuba Klepiše a Romana Bednáře.

Na konci druhé třetiny navíc Roman Červenka zvýšil na 3:0 a domácí publikum začalo postupně slavit blížící se titul. Jeho jistotu podtrhl tři minuty před koncem tečovanou střelou Vašíček.

Radost Slavii nezkazili ani Polák a Hanzlík, kteří v závěru zkorigovali stav na konečných 4:2. Slavia se raduje z titulu téměř po pěti letech.

Celé finále sledovala v libeňské O2 aréně rekordní extraligová návštěva 17 123 diváků.

HC Slavia Praha – HC Energie Karlovy Vary 4:2

Branky a nahrávky: 7. Klepiš, 9. Bednář (Tomica), 38. Červenka (Klepiš), 58. Vašíček (Sup) – 58. V. Polák (Němec), 60. Jiří Hanzlík (Kumstát). Rozhodčí: Husička, Hradil – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 17.123 (vyprodáno). Místo: O2 aréna, Praha.

Slavia: A. Svoboda – Kadlec, Vašíček, J. Novák, Drtina, Sloboda,
Žižka, Kolařík – Bednář, Červenka, Tomica – D. Hruška, Klepiš, Vondrka – Micka, V. Růžička ml., Sup – Beránek, Rataj, M. Čermák. Trenéři: V. Růžička st. a Kalous.

Karlovy Vary: Mensator – Dobroň, Jiří Hanzlík, Mudroch, Řezníček, Němec, Prošek, Grof, Brňák – Kumstát, Skuhravý, Košťál – Bílek, Kraft, Hluchý – Melenovský, Kristek, Milan Procházka – Zucker, Pech, V. Polák. Trenéři: Venera, Baďouček a Kněžický.