2. 5. 2024

Obrat z říše snů aneb jak Barcelona na Camp Nou vyškolila Pařížany!

Ještě žádnému týmu v historii evropských pohárů se nepodařilo postoupit po úvodní porážce 0:4. To platila až do března roku 2017, kdy se to v osmifinále Ligy mistrů povedlo Barceloně. Po úvodní prohře v Paříži předvedla doma neskutečný obrat.

Barcelona výborně vstoupila do odvetného utkání osmifinále Ligy mistrů a už ve třetí minutě otevřel skóre po závaru v šestnáctce hlavou Suárez.

Pět minut před pauzou se aktivnější Barcelona dočkala šťastné druhé branky. Iniesta patičkou vrátil míč do šestnáctky a Kurzawa nepovedeným odkopem zamířil do vlastní sítě.

Katalánci na začátku druhé půle udeřili potřetí. Rozhodčí Aytekin za souboj Meuniera s Neymarem na radu brankového sudího nařídil penaltu, kterou bezpečně proměnil Messi.

Pařížský tým se však poté zvedl. Cavani nejprve zblízka napálil tyč a v 62. minutě povedeným volejem snížil.

Domácí v tu chvíli potřebovali k postupu vstřelit další tři góly, což se nezdálo být moc reálné. Barcelona ale především díky Neymarovi předvedla fantastický závěr.

Brazilský útočník nejprve v 88. minutě skóroval z přímého kopu a za tři minuty proměnil druhou penaltu v zápase. Hrdinou domácích se pak stal sváteční střelec Roberto, který zužitkoval Neymarův nadýchaný centr.

FC Barcelona – Paris St. Germain 6:1 (2:0)
Branky: 88. a 90.+1 z pen. Neymar, 3. L. Suárez, 40. vlastní Kurzawa, 50. Messi z pen., 90.+5 Roberto – 62. Cavani. Rozhodčí: Aytekin – Kleve, Häcker (všichni Něm.). ŽK: Piqué, Busquets, Rakitič, Neymar, L. Suárez – Matuidi, Draxler, Verratti. Diváci: 96 290. První zápas: 0:4, postoupila Barcelona.