28. 3. 2024

Finále s velkým „F“ aneb 4 případy, kdy o mistrovi extraligy rozhodl sedmý zápas!

Od září do dubna bojují české hokejové týmy o bájný Masarykův pohár. Ve finálové sérii se hraje na čtyři rozhodující duely. Pokud je skóre 3:3, přichází na řadu rozhodující sedmý duel.

Pojďme si připomenout finálové série, které dospěly do rozhodujícího sedmého duelu.

#2015 Historicky první titul si Litvínov odvezl ze Třince

Hokejisté Litvínova se po vítězství 2:0 nad Třincem dočkali ve své 56. sezoně z historického titulu mistra extraligy.

První gól vstřelil sedm minut před koncem 3. třetiny František Lukeš, který v úplném závěru ještě přidal trefu do prázdné brány.

Gólman Pavel Francouz udržel podruhé v boji o zlato a celkově počtvrté v play-off čisté konto.

„Vyhrál jsem olympiádu i mistrovství světa, ale nejšťastnější na světě jsem právě teď. Vyhrál jsem pro rodné město titul a mám radost i za mladší kluky,“ řekl litvínovský lídr Ručinský, jenž se dočkal trofeje, která mu ještě chyběla.

HC Oceláři Třinec – HC Verva Litvínov 0:2

Branky a nahrávky: 53. Lukeš, 60. Lukeš (Hübl, Petružálek). Rozhodčí: Hejduk, Hribik – Lederer, Tošenovjan. Vyloučení: 4:2. Bez využití. Diváci: 5200 (vyprodáno). Místo: Werk Arena, Třinec.

Třinec: Hrubec – Hrabal, Klesla, Nosek, Linhart, Trončinský, M. Doudera, Galvas – Irgl, Klepiš, Dravecký – Orsava, Polanský, Adamský – Hrňa, Plíhal, Ružička – Cienciala, Marek Růžička, Matuš. Trenéři: Kalous a Varaďa.

Litvínov: Francouz – Chaloupka, Frolo, F. Pavlík, Z. Sklenička, Štindl, T. Pavelka – Jánský, Hübl, Lukeš – Petružálek, R. Hanzl, Ručinský – Martynek, Šrámek, Trávníček – Eberle, Jurčík, M. Hořava ml. Trenéři: Rulík a M. Hořava st.