26. 4. 2024

Finále s velkým „F“ aneb 4 případy, kdy o mistrovi extraligy rozhodl sedmý zápas!

#2013 První titul pro Plzeň zařídil její majitel ve druhém prodloužení

Hokejové Plzni se splnil sen.

Poprvé v 84leté klubové historii se Západočechům podařilo získat extraligový titul a přes všechny klikaté cesty play-off jej zařídil majitel, kapitán a lídr týmu Martin Straka.

Neuvěřitelné sedmé finále rozhodl v 97. minutě v druhém prodloužení. Indiáni třikrát vedli, třikrát se však Zlínu povedlo srovnat, poslední zásah přitom přišel 10 vteřin před koncem třetí třetiny.

Po všech neproměněných šancích obou soupeřů v prodloužení přebral Straka iniciativu a střelou z mezikruží rozhodl o vítězi krásného extraligového ročníku 2012/2013.

PSG Zlín – HC Škoda Plzeň 3:4 v druhém prodloužení

Branky a nahrávky: 26. Balaštík (Čech, Leška), 39. Ondráček (Köhler, Čajánek), 60. Čech (Zámorský, Čajánek) – 22. Balej (Vlasák, Kašpařík), 36. Johnson (Martin Straka, St. Pierre), 50. Jan Kovář (Johnson, Martin Straka), 97. Martin Straka (Jan Kovář, Balej). Rozhodčí: Baluška (SR), A. Jeřábek – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0. Diváci: 6641 (vyprodáno). Místo: Zimní stadion Luďka Čajky, Zlín.

Zlín: J. Sedláček – Zámorský, Řezníček, Hamrlík, Linhart, Tesařík, Horák, Matějíček, Urbanec – Ondráček, Čajánek, O. Veselý – Balaštík, Leška, Köhler – Holík, Melenovský, Čech – Okál, Kostourek, Fořt. Trenéři: Rostislav Vlach a Jurík.

Plzeň: Mazanec – Jiří Hanzlík, J. Špaček, J. Jeřábek, St. Pierre, Slovák, Frolo, Mozík – Johnson, Jan Kovář, Martin Straka – Kratěna, Kašpařík, Vlasák – Balej, T. Sýkora, Pletka – Dvořák, Lev, Petruška. Trenéři: Razým, Michal Straka a Pejchar.