26. 4. 2024

TOP 5 nejdelších extraligových zápasů!

Hokej je hra náročná hra, která obsahuje mnoho prvku jako napětí, fyzické a bruslařské souboje, góly a úžasné zákroky brankářů. Někdy se však hra může zdát také jako nekonečná.

Pojďme se zaměřit na ty nejdelší zápasy, které přineslo play off české extraligy.

#5 Berani Zlín – Škoda Plzeň, (21. dubna 2013, 7. finále, čas 96:15)

Nejvýznamnějším mezi nejdelšími zápasy bylo sedmé finále roku 2013 mezi Plzní a Zlínem, které Martin Straka rozhodl zápas v prospěch Plzně.

Kapitánova vítězná trefa ze druhého prodloužení znamenala doposud jediný titul v historii klubu a významný moment v kariéře Straky.

#4 Vítkovice – Mountfiled HK (11. dubna 2023, 5. semifinále, čas 98:59)

Domácí Vítkovice odvracely už druhý postupový matchball Hradce.

Mountfield měl v Ostravar Aréně k vítězství nakročeno lépe, když vedl už v první třetině 2:0. Domácí se však z těžké situace zmátořili.

Ve druhém prodloužení rozhodl slovenský obránce Patrik Koch a oživil tak vítkovické naděje na obrat v sérii.

#3 Sparta Praha – Bílí Tygři Liberec (28. března 2022, 5. čtvrtfinále. Čas 103:28)

Třetí nejdelší zápas v historii české extraligy jsme zažili v roce 2022. V prvních dvou třetinách viděli diváci v pražské O2 aréně hned osm branek, pak ale gólmani zamknuli své brány.

Gól domácího útočníka Tomáše Pavelky neukončil jen tento zápas, ale také celou sérii. Sparta porazila Liberec 4:1 na zápasy.

#2 České Budějovice – Vítkovice (7. března 2013, 5. předkolo, čas 113:51)

Dlouhých deset let držel primát v nejdelším zápase extraligy rozhodující duel o postupu z předkola do play off z roku 2013.

V Českých Budějovicích skončilo důležité utkání po základní hrací době nerozhodně 2:2.

Až na konci 114. minuty, tedy třetí prodloužení, rozhodl nekonečnou podívanou hostující Peter Húževka.

#1 Mountfield HK – Vítkovice (13. dubna 2023, 6. semifinále, čas 138:51)

Šesté semifinále hokejové extraligy mezi Hradcem Králové a Vítkovicemi se zapsalo do historie.

Duel šel totiž za stavu 1:1 do prodloužení, které se v play off od pátého duelu hraje do té chvíle, než padne gól.

A toho se už dost vyčerpaní hráči i diváci dočkali až v čase 138:51, kdy rozhodl v oslabení z brejku hostující kapitán Dominik Lakatoš.

Hrubého času se duel hrál přes neuvěřitelných šest hodin, skončil až čtyřicet minut před půlnocí. Vítkovice si výhrou vynutili rozhodující sedmý zápas.