Canelo Alvarez: TOP 10 faktů, které jste nevěděli

#6 Má rád koně

Alvarez celý život vyrůstal s koňmi, a tak není divu, že k těmto zvířatům chová hlubokou lásku a úctu. Uvedl, že na koních rád jezdí i na holém hřbetě – bez sedla a třmenů pro vedení. Jízda na koni bez sedla vyžaduje obrovskou zručnost, rovnováhu a vytrvalost. K tomu je třeba přidat také smysl pro koordinaci – pravý znak skvělého boxera.

#7 Knockautová síla

Nejenže je Alvarez ve své boxerské kategorii prakticky neporažený, ale pravděpodobně nejvíce se proslavil tím, že své soupeře v ringu knokautoval.

Celkem vybojoval 52 zápasů, z toho 49 profesionálních vítězství. Z těchto 49 vítězství bylo 34 totálních knockoutů!

#8 Se svými bratry se zapsal do historie

Alvarez je nejmladší z osmi dětí, má šest bratrů, z nichž všichni jsou také boxeři. Dne 28. června 2008 se všech sedm bratrů zúčastnilo vlastního boxerského zápasu – zapsali se tak do světové historie. Alvarezovi se podařilo porazit budoucího šampiona IBF v lehké váze Miguela Vasqueze.

#9 Na vině je Floyd Mayweather

Existuje něco ikoničtějšího nebo niternějšího než ztráta neporazitelnosti proti nikomu jinému než Floydu Mayweatherovi? Ve světě boxu pravděpodobně ne.

Dne 14. září 2013 prohrál Alvarez s Mayweatherem juniorem v MGM Grand v Las Vegas. Výsledkem bylo většinové rozhodnutí v jeho neprospěch po 12 kolech, čímž přišel o oba mistrovské tituly, které v té době již vlastnil. Navzdory prohře samotný zápas vydělal přes 150 milionů dolarů, což Alvarezovi zaručilo pěknou částku 12,5 milionu dolarů za zápas.

#10 Má děti, ale ne ženu

Canelo Alvarez v současné době není ženatý. Mexický boxer je však v současnosti ve vztahu s Fernandou Gomezovou. O jejich vztahu se toho sice moc neví, ale pár spolu začal chodit někdy v roce 2018.

S Gomezovou sice nemá dítě, Canelo je však otcem tří dětí. Z jiného vztahu má dvě dcery a jednoho syna. V minulosti chodil s Neldou Sepulvedou, Marisol Gonzalezovou a Cynthií Rodriguezovou.

Instagram did not return a 200.