8. 12. 2022

Canelo Alvarez: TOP 10 faktů, které jste nevěděli

Pokud vám to uniklo, Canelo Alvarez je jedním z nejznámějších světových boxerů střední váhy, který je v Mexiku i ve světě považován za doslova ikonu tohoto sportu. Poznejte Alvareze trochu lépe díky těmto zábavným faktům:

#1 Pravá identita

Alvarez se původně narodil jako Santos Saul Alvarez Barragan v mexickém městě Guadalajara ve státě Jalisco. Narodil se rodičům mexického původu Santosu Alvarezovi a Aně Marii Barraganové 18. července 1990.

#2 Skořice

Ačkoli to v různých částech světa nemusí být stejné, španělská kultura a zvyky vybízejí k tomu, abyste přijali za své jak otcovo, tak matčino příjmení.

Jeho křestní jméno Canelo je odvozeno od mužského slova, které ve španělštině znamená „skořice“. To byla a stále je jeho přezdívka kvůli barvě jeho vlasů.

#3 Předčasně ukončil střední školu

Ano, Alvarez je středoškolský odpadlík, ale to jsou i některé z nejúspěšnějších sportovních hvězd, podnikatelů a obchodníků na světě. Školu opustil v osmé třídě, k velké nelibosti svých rodičů, aby se mohl věnovat svým boxerským snům. Tento sport si brzy zamiloval poté, co byl svědkem profesionálního boxerského debutu svého nejstaršího bratra.

#4 Pracháč

Jak možná většina lidí ví, box je velmi lukrativní volbou povolání. Alvarezovi není bohatství cizí a nyní má hodnotu přes 120 milionů dolarů. Aby toho nebylo málo, v roce 2018 podepsal pětiletou zápasovou smlouvu s promotérskou společností Oscara De La Hoyi, která má hodnotu 356 milionů dolarů. Jen v letech 2018 – 2019 nashromáždil výdělky přes 95 milionů dolarů.

#5 Michael Jackson je jeho hrdina

Alvarez je velkým fanouškem Michaela Jacksona, a to z velmi dobrého důvodu. Jeho oblíbenou tréninkovou a předzápasovou písní je „Beat It“, kterou rád poslouchá kvůli rytmu. Nakonec je to právě tento rytmus, který mu pomáhá udržovat jeho světově proslulé tempo a tempo během zápasů. Což je, jak se ukazuje, obrovský ukazatel úspěchu.

A těch 5 dalších?

Instagram did not return a 200.