23. 7. 2024

Islam Makhachev zná příštího soupeře. Ten je dokonce v žebříčku nad ním…

Na vrcholu lehké váhy UFC dojde k jednomu velkému zápasu. Dagestánský chráněnec bývalého šampiona Khabiba Nurmagomedova má totiž před sebou velkou výzvu.

Beneil Dariush, který je v oficiálním žebříčku UFC na 3. místě, se v pětikolovém zápase na akci UFC Fight Night, která se uskuteční 26. února, utká se 4. Islamem Makhachevem.

Generální ředitel Dominance MMA Ali Abdelaziz, který řídí Dariushe (21-4) i Makhacheva (20-1), se vyjádřil pro vysílací partnerskou televizi ESPN, která se ve své původní zprávě ze soboty odvolává na své zdroje.

Zápas mezi Dariushem a Makhachevem dost možná uvolní cestu Justinu Gaethjemu, aby získal další titulovou šanci proti vítězi zápasu mezi šampionem Charlesem Oliveirou a Dustinem Poirierem 11. prosince na UFC 269.

Právě to začátkem týdne v rozhovoru pro TMZ naznačil výkonný ředitel Dominance MMA Ali Abdelaziz, který Gaethjeho, Dariushe a Makhacheva zastupuje.

„Justin Gaethje bude další na řadě,“ řekl Abdelaziz. „Beneil Dariush bude pravděpodobně bojovat s Islamem Machačevem. Pravděpodobně uvidíte zápas Beneila Dariushe s Islamem Machačevem a Justin Gaethje bude bojovat o titul pravděpodobně v květnu.“

Předtím Gaethje prosil Makhacheva, aby „dělal svou zas*anou práci“ a bojoval s Dariushem.

Jak Dariush, tak Machačev vstoupí do svého souboje na vítězné vlně.

Dvaatřicetiletý Dariush vyhrál sedm zápasů v řadě, naposledy letos v květnu na UFC 262 jednomyslně porazil Tonyho Fergusona. Dariush neprohrál od března 2018, kdy ho knokautoval Alexander Hernandez.

Třicetiletý Makhachev je na vítězné vlně devíti zápasů poté, co minulý měsíc v prvním kole jejich zápasu na UFC 267 složil Dana Hookera kimurou. Od Makhachevovi jediné porážky v kariéře, knockoutu proti Adrianu Martinsovi v jeho druhém zápase v UFC, uplynulo šest let.

Islam Makhachev je chráněncem neporaženého šampiona lehké váhy ve výslužbě Khabiba Nurmagomedova, který o svém žákovi pravidelně mluví jako o svém příštím nástupci.