Roger Federer: TOP 10 faktů, které jste nevěděli

Jméno šýcarského tenisty Rogera Federera je již více než dvě desetiletí synonymem velikosti a pokory a vzhledem k trvalému odkazu, který vytvořil, jím bude i v budoucnu. Co jste o velikánovi sportu gentelamů možná nevěděli?

#1 Více národností

Federer se narodil ve švýcarské Basileji Lynette a Robertu Federerovým. Jeho matka pochází z Jihoafrické republiky, zatímco otec ze Švýcarska.

Jeho rodiče na sebe narazili, když byli oba na výletě v Jihoafrické republice. Vzhledem k rozdílné státní příslušnosti obou rodičů si Federer vychutnává dvojí občanství. Jeho rodiče už nejsou tím, čím bývali, a v současné době pracují ve farmaceutické společnosti.

#2 Posvátný strážce času

Vše, co Federera zdobí, považuje každý sportovní fanoušek za posvátné. V roce 2003 se dostal na palubu luxusní hodinářské společnosti Maurice Lacroix, aby se stal ambasadorem její značky. To byla jeho první podpora luxusních hodinek.

Společnost Rolex se však rozhodla konkurovat té první a vysolila o 15 milionů dolarů více, než aby ho přemluvila stát se ambasadorem jejich značky.

#3 Nejbizarnější ocenění, která kdy obdržel

Když v roce 2003 vyhrál Federer Swiss Open, jako hlavní cenu dostal dojnou krávu jménem Juliet. V roce 2013 dostal další krávu, která se jmenovala Desiree. Aby to bylo nebylo málo, dostal v rychlém sledu druhou Desiree. Stále nevěděl, co přesně s nimi má dělat, a tak je daroval chovatelům dojnic.

#4 Jakou má peněžní hodnotu?

Vyjdeme-li z údajů časopisu Forbes, Federer má hodnotu neuvěřitelných 64 milionů dolarů. Podle nejnovějších údajů časopisu Forbes činí jeho čisté jmění neuvěřitelných 450 milionů dolarů.

#5 Tragédie, která ho proměnila v nezastavitelný stroj

Přestože se Federer nyní proměnil ve ztělesnění pokory, profesionality a klidu, ne vždy tomu tak u tohoto velkého muže bylo. Byl to horkokrevný a nesmírně svéhlavý mladík. Někdejší manažer komunikace ATP David Law v jednom rozhovoru vyprávěl, jak se šestnáctiletý Roger Federer rozčiloval a vybuchoval uprostřed kurtu.

Situace se však změnila, když v roce 2002, kdy mu bylo pouhých 21 let, zemřel při autonehodě jeho bývalý kouč Peter Gaffer. To Federerovi posloužilo jako budíček, protože začal žít mnohem vážněji a zcela se změnil jako osobnost. Poměrně dlouhou dobu měl problémy se zpracováním smutku, a když se skutečně rozhodl jít dál, vyvinul se v naprosto vyrovnaného hráče, klidného a vyrovnaného ve svém přístupu a stal se jedním z tenisových es.

A těch 5 dalších?

Instagram did not return a 200.