28. 5. 2024

Zlomí Straky šňůru proher? Rangnick bude proti!

Svěřenci Eddieho Howea bojují o odvrácení sestupu do druhé ligy a do posledního setkání s Rudými ďábly vstupují s třízápasovou sérií porážek.

Co se týče United, jejich sezóna se vrátila do starých kolejí po příchodu Ralfa Rangnicka, který se nedávno stal druhým manažerem Man Utd, který po Ernestu Mangnallovi v roce 1903 zaznamenal čisté konto v úvodních dvou ligových zápasech.

Zprávy z Newcastlu

Očekává se, že Newcastle bude v nadcházejícím zimním přestupovém období velmi aktivní. Klub se nachází na 19. místě a na záchranu ztrácí tři body.

Straky – které se musí obejít bez suspendovaného Isaaca Haydena a také bez zraněného tria Jamal Lewis, Federico Fernandez a Paul Dummett – ztratily v této sezóně více bodů z vítězných stavů než kterýkoli jiný tým Premier League (17).

V roce 2021 také inkasovali 79 gólů, což je nejvíce v jednom kalendářním roce mezi kluby Premier League (spolu s Ipswich Town v roce 1994). Posledním prvoligovým týmem, který jich během celého roku inkasoval více, byl West Bromwich Albion v roce 1985 (87).

Předpokládaná XI Newcastlu: Dúbravka; Manquillo, Schar, Lascelles, Ritchie; Almiron, Willock, Longstaff, Joelinton, Saint-Maximin; Wilson.

Zprávy z Manchesteru United

Život Ralfa Rangnicka jako šéfa Manchesteru United začal dobře, přestože se jedná teprve o jeho třetí zápas v Premier League a čtvrtý celkově.

Pod jeho vedením Red Devils, kterým chybí pouze Paul Pogba, vyhráli každý ze svých dvou ligových zápasů výsledkem 1:0. Žádný manažer v historii klubu neudržel čisté konto v každém z prvních tří ligových zápasů.

Naposledy se do střelecké listiny zapsal Cristiano Ronaldo; pouze proti Aston Ville (8) vstřelil pětinásobný držitel Zlatého míče více gólů v Premier League než proti Newcastlu (7). Všechny tyto zásahy přišly v jeho posledních čtyřech ligových vystoupeních proti nim, včetně branky při jeho návratu do Man Utd v odvetném utkání na začátku této sezóny.

Předpokládaná XI Manchesteru United: De Gea; Dalot, Varane, Maguire, Telles; McTominay, Fred; Fernandes, Sancho; Ronaldo, Rashford.