Zklamaný Vrba: Liga nám otevřela oči, je třeba zvážit na co máme!

Tohle v Ostravě určitě nečekali! Místo dobrého startu do ligy, na který se v Ostravě všichni těšili, budí po další domácí blamáži s Teplicemi 1:2 výkony Baníku velké rozpaky. Vytoužený kouč Pavel Vrba tak musí reagovat.

Nejvíce bývalému reprezentačnímu trenérovi vadila naivita při bránění.

“Byla tam spousta nepřesností. Asi chceme po hráčích něco, na co nejsou úplně zvyklí. Je tam spousta chyb v rozehrávce, které nedokážeme řešit správně. Tohle nás hodně brzdí. Nedaří se nám v mezihře, kombinaci, rozehrávce. Nedostáváme se do lepšího postavení v předfinální fázi,” hledá příčiny špatných výkonů.

Nastává tedy otázka. zda vůbec Baník má kvalitní a vhodné hráče na to, aby pochopili a byli schopni aplikovat Vrbův systém.

“Asi bude možná potřeba zvážit, na co máme a na co ne. První čtyři kola nám otevřela oči. Nemáme úplně tvořivé hráče,” přemýšlí Vrba nahlas.

Je tedy možné, že Baník ještě posílí a přivede do kádru kvalitu?

“Jiné hráče asi neseženeme, budeme pracovat s těmi, které máme a musíme se z toho dostat sami. Nikdo a nic nám nepomůže,” doplňuje, že příchod velkých posil není reálný.

Od ústupu ze své hry a překopání systému však zkušený kouč neuvažuje.

“Když ustoupím od své hry, tak budu v Přerově. Pokud za stavu 1:1 máme tři gólovky a nedáme gól, a soupeř má jednu, navíc po našem laxním bránění, tak je to na pováženou. Potrestali jsme se sami za vlastní nemohoucnost. Nechci snižovat výkon Teplic, ale zavinili jsme si to sami,” řekl Vrba.

Instagram did not return a 200.