17. 6. 2024

Vlastní gól? Kdeže! Jak Vaclík zaujal otočkou a tygřím skokem!

V listopadu 2018 odehrála FC Sevilla ne zrovna vydařený zápas Evropské ligy v belgickém Lutychu, kterému podlehla 1:0. Aby rozdíl nebyl větší, musel se v bráně španělského celku pořádně zapotiti český brankář Tomáš Vaclík.

V Belgii musel Vaclík řešit několik těžkých situací, pořádně se zapotil hlavně v nastaveném čase.

Po špatné domluvě s obráncem Kjaerem sprintoval za balonem k brankové čáře a na poslední chvíli zabránil vlastnímu gólu.

Český brankář se vydal pro míč daleko před pokutové území, vracející se obránce jej však odehrál dřív. Neobratnou hlavičkou Vaclíka přehodil a poslal balon směrem do opuštěné brány.

Devětadvacetiletý gólman se okamžitě otočil a sprintoval zpět, aby míč ještě dokázal zachytit.

Na první pohled se zdálo, že je to nemožné, Vaclík se ale hbitým skokem vrhl k levé tyči a vrátil balon do hry.

Bláznivý moment tím vyřešil jen dočasně, k volnému míči se totiž okamžitě dostali hráči Lutychu. Bastien přihrál do výhodnější pozice Sa Orlandovi, který se Vaclíka zbavil elegantním „hokejovým“ blafákem.

Než ale stihl zakončit do odkryté brány, k balonu se přiřítil střelec jediného gólu Djenepo a prudce jej poslal do břevna. Od něj se odrazil na brankovou čáru, pak ho sebral Vaclík.

Bizarní situace gólem neskončila, český reprezentant se ještě dlouhým výhozem okamžitě snažil založit protiakci Sevilly.