28. 2. 2024

Rooneyho neuvěřitelný gól, kterým uchvátil Ameriku!

Zdroj: Depositphotos

Psal se srpen roku 2018 a anglický útočník Wayne Rooney v nastaveném čase zápasu svého DC United proti Orlandu během pár sekund změnil ráz zápasu.

V 96. minutě utkání MLS mezi DC United a Orlandem City rozehrávali za stavu 2:2 hráči Washingtonu rohový kop, na který se do vápna soupeře přesunul i brankář David Ousted.

Obrana však centr odvrátila a hostující Will Johnson vyrazil do brejku. Už to vypadalo, že poběží sám na prázdnou branku, ale to by nesměl být na hřišti Wayne Rooney.

Zkušený Angličan se za soupeřem rozeběhl a po dlouhém sprintu pomocí skluzu dokázal orlandského fotbalistu čistě zastavit. To ale nebylo vše!

Rooney si posunul vybojovaný míč na polovinu soupeře a vyslal do vápna centr, který našel přesně hlavu Luciana Acosty, a ten hlavou završil svůj hattrick a rozhodl o výhře DC United 3:2.

„Je to bláznivé. Byli jsme kousek od toho, abychom prohráli, ale o pět sekund později jsme slavili vítězný gól,“ řekl Rooney.

„To jsou ty výhry, kvůli kterým hrajeme fotbal. Samozřejmě si uvědomujeme, že proti deseti bychom měli uhrát lepší výsledek,“ narážel útočník washingtonského klubu na fakt, že Orlando hrálo od 55. minuty v oslabení po vyloučení Higuity.

Rooney byl na podobný scénář připravený.

„Abych řekl pravdu, ještě před rohem jsem tušil, že se něco podobného může stát,“ prozradil historicky nejlepší reprezentační střelec Albionu.

„Obvykle chodím na hlavičku do vápna, ale tentokrát jsem zůstal mimo něj, protože jsem se snažil předvídat. Už jsem ve své kariéře něco podobného viděl. Proto jsem běžel co nejrychleji, snažil se soupeře doběhnout a doufal, že udělá chybný dotek s míčem. A udělal,“ dodal.