23. 9. 2023

Potvrzeno, Hancko míří do Feynoordu! Kolik za něj Sparta dostane?

Fotbalista Dávid Hancko přestoupil ze Sparty do Feyenoordu Rotterdam. Kluby oficiálně dokončily transfer, o kterém média informovala již v minulém týdnu.

Čtyřiadvacetiletý slovenský zadák podepsal s nizozemským týmem smlouvu do roku 2026. Feyenoord o tom informoval na svých internetových stránkách.

Podle českých médií by Sparta za jednu z opor, která na Letné strávila tři roky, mohla inkasovat v přepočtu až čtvrt miliardy korun. Pražský klub by za Hancka měl dostat 200 milionů korun, dalších 50 milionů by měly tvořit bonusy.

„Důvodů, že jsme ho uvolnili, je víc. Obdrželi jsme velmi vysokou nabídku, které je těžké odolávat. Zájemců bylo čím dál tím víc. Dávid se vypracoval v klíčového hráče, byl by tu čtvrtou sezonu, tak by to mělo vypadat. Tak s hráči mluvím, aby tady odvedli tři, čtyři sezony a řekli si o zahraniční angažmá,“ uvedl sportovní manažer Tomáš Rosický v rozhovoru pro O2 TV Sport.

Slovenský reprezentant by se tak měl stát nejdražším obráncem, který kdy opustil českou ligu.

V rudém dresu čtyřiadvacetiletý Hancko odehrál 102 soutěžních zápasů a vstřelil přesně 20 gólů. Dorostl v lídra a od začátku sezony vedl tým do všech utkání s kapitánskou páskou.