30. 5. 2024

Zklamaný Kozma reaguje na ztrátu titulu: Jsem smutnej a nic mě neutěší!

Éra šampiona Davida Kozmy je pryč. Trvala více než čtyři roky od listopadu 2018, kdy získal pás v souboji s Gáborem Borárosem.

Třicetiletý karvinský rodák pětkrát dokázal svůj welterový titul obhájit, napošesté už to ale nevyšlo.

Na Brazilce Kaika Brita jasně nestačil a o pás přišel ještě v průběhu třetího kola.

„To, že lidé říkají, že to bylo fajn, tak mě to nemůže potěšit, protože jsem prohrál. Prostě jsem prohrál, jsem smutnej a nic mě neutěší,“ nechal se hned po zápase slyšet rozmrzelý Kozma, jehož neuvěřitelný výkon si vysloužil slova uznání ze všech možných stran.

Klíčem k Britově triumfu byl obávaný postoj.

„Neviděl jsem jeho údery. Vždycky jsem si říkal, že vidím tu jeho přední a zadní a že tomu uhnu. Kaik to ale vždycky trefil tak přesně, že jsem to neviděl. Musím se na to příště zaměřit a zlepšit obranu,“ dumal potlučený Kozma.

Kozmovi naopak nefungovala tradiční taktika v podobě přenášení boje na zem.

„Musím si ten zápas pustit znovu, teď si to zpětně nedokážu promítnout. Když mi ty takedowny ale nevycházely, tak to určitě byl problém, protože jsem ho spíš chtěl házet na zem,“ popisuje zápasovou taktiku.

Co má v plánu dnes už bývalý šampion v příštím roce?

„V příštím roce mě čeká Tipsport Gamechanger (projekt organizace Oktagon MMA s dotací přesahující 24 milionů korun – pozn. red.) , který začíná v březnu v Ostravě. Ještě nevím, s kým budu zápasit, ale těším se na to. Teď si dám týden oraz a od toho dalšího týdne mi už opět začne příprava,“ dodal Kozma.