18. 4. 2024

Oktagon má nového šampiona, Kozma přišel o titul. Katem mu byl Brazilec Brito!

Zdroj: Oktagon MMA

Organizace Oktagon MMA má nového šampiona. Je jím Brazilec Kaik Brito, který porazil Davida Kozmu a získal titul welterového krále.

Hlavní událost večera na Oktagon 37 přinesla titulový zápas ve váhové kategorii do 77 kilogramů.

David Kozma obhajoval titul, který drží od roku 2018. Na druhé straně stál vyzyvatel Kaik Brito.

Kozma měl zkušenosti s těžkými zápasy, často bojoval v náročných soubojích na pět kol.

Pětadvacetiminutové bitvy s bojovníky jako „Apollo“ Silva, Samuel Krištofič a Maté Kertesz se fanouškům vryly do paměti.

Mezi jeho skalpy při bránění tituly patří i Bojan Veličkovič či Peter Kníže.

Naopak Brito se vyznačoval bleskovými finiši. Jeho tři vítězství v organizaci Octagon MMA trvala v průměru něco málo přes jednu minutu.

Postupně porazil Gábora Borárose, Roberta Bryczeka a Andreje Kalašnika.

Brito začal dobře, Kozma nestíhal

Vyzyvatel dal šampionovi v úvodních chvílích pocítit sílu svých úderů, Kozma po jednom z jeho úderů skončil na chvíli na zemi a poté se pokusil o takedown.

Více než tři minuty Brito skvěle bránil Kozmovy pokusy, ale pak byl domácí hrdina se svým pokusem konečně úspěšný.

Alespoň na několik desítek vteřin dostal zápas tam, kde ho chtěl mít, a přiblížil se svému cíli přežít první kolo.

Kozma věděl, že Brito tam bude nejnebezpečnější. První kolo vyznělo jasně pro Brita.

Nechápali, jak se může postavit na nohy.

Ani v dalších minutách se však obraz zápasu příliš nezměnil.

Kozma dokázal svého soupeře na chvíli přitlačit k plativu, ale Brito se dobře bránil a nakonec se okamžitě zvedl.

A opět dostal Kozmu do těsné blízkosti přesnými údery, ale tentokrát byl opravdu blízko zakončení.

Několikrát se zdálo, že hlavní rozhodčí Jan Voborník je připraven zasáhnout mezi bojovníky a zápas ukončit. K tomuto kroku však nedošlo.

Kozma byl v jakémsi „zombie módu“. Ani komentátoři Ondřej Novotný a Martin Kostolanský nechápali, jak je možné, že se český bojovník stále drží na nohou.

Nový šampion

Ve třetím kole Brito pokračoval v tlaku, i když Kozma měl také několik skvělých momentů.

Na obou mužích už byla znát značná únava, protože v předchozích minutách museli vynaložit velké množství sil. Brito však měl i nadále rozhodující sílu svých úderů a nakonec nedal rozhodčímu na výběr.

Série úderů v závěru třetího kola znamenala konečnou, Voborník mávl rukou, aby ochránil bojovníka před dalšími zbytečnými ranami.

Brito se tak stal novým šampionem organizace Octagon MMA ve welterové váze. Po tomto zápase má v oktagonu bilanci 4-1.

Kozma si připsal vůbec první porážku v rámci organizace Oktagon.