20. 6. 2024

Po brutálním zápase musel Kozma na vyšetření. Je v pořádku, říká Novotný!

Zdroj: Depositphotos

Sobotní večer patřil turnaji Oktagon 37, jehož hlavní třešničkou byl zápas o titul ve welterové váze mezi Davidem Kozmou a Brazilcem Kaiko Britem.

A byl to právě brazilský bojovník, který dlouholetého šampiona několikrát tvrdě knokautoval, než byl zápas ve třetím kole definitivně ukončen.

„I porážka je někdy vítězstvím. David to tak zatím necítí, a když jsem mu řekl, že rozhodčí dostává hroznou kritiku, řekl: „Fakt, no, tak to měl asi ještě nechat, když to všichni říkají.

Co na to říct? Zápas viděl, pořád v něm byl, ať už vypadal jakkoliv, a je strašně zklamaný,“ prozradil promotér Oktagon MMA Ondřej Novotný.

Kozma měl po tvrdém zápase podstoupit také vyšetření hlavy, které údajně dopadlo dobře.

„CT vyšetření ukázalo, že je v pořádku a má „jen“ povrchová zranění. Zklamání dříve či později pomine, ale to, co předvedl během své jízdy šampiona, v nás i v něm zůstane.

Společně dokážeme neuvěřitelné věci a je jasné, že po včerejšku jsi ještě větší šampion a opravdový šampion všech fanoušků než kdykoli předtím,“ reagoval na sociálních sítích promotér Ondřej Novotný.

Kozma by se měl v březnu objevit v pyramidovém projektu Tipsport Game Changer, v němž si bojovníci velterové váhy během knockoutových zápasů rozdělí milion eur. Na vítěze pyramidy čeká 300 tisíc eur.

Je však otázkou, zda se bývalý šampion bude moci po tak náročném duelu, v němž utrpěl mnoho ran, vrátit za tři měsíce do akce.