25. 5. 2024

Žebříček 5 nejvýhodnějších podpisů v historii Realu Madrid

Real Madrid je proslulý svými lukrativními a drahými podpisy, ale ve své historii uzavíral také výhodné smlouvy. V tomto seznamu se podíváme na některé z jejich legendárních fotbalistů, kteří byli podepsáni levně.

#5 Ferenc Puskas

Ferenc Puskás je všeobecně považován za jednoho z nejlepších střelců, kteří kdy hráli fotbal, a může se pochlubit slavnou kariérou v Realu Madrid. Maďarský útočník byl nejproduktivnějším střelcem své éry a zanechal trvalý odkaz pro svůj klub i zemi. Během své kariéry vstřelil 203 klubových gólů, z toho 199 za Real Madrid.

Puskás dostal zákaz působení ve fotbale, když si jeho služby přišel zajistit Real Madrid. Důvodem bylo jeho odmítnutí vrátit se do Budapešti po zisku Evropského poháru v roce 1956.

Legendární střelec měl pověst hráče s nadváhou, což však nebránilo Bílému Baletu, aby hráče podepsalo za pouhých 5 000 dolarů.

Puskás podepsal smlouvu s Los Blancos ve věku 31 let a vzal fotbalový svět útokem. Během svého osmiletého působení získal čtyřikrát cenu pro nejlepšího hráče španělské ligy.

#4 Toni Kroos

Jeden z nejlepších záložníků moderní éry Toni Kroos byl dalším výhodným podpisem v historii Realu Madrid. Tento Němec byl spolu se stále zeleným Lukou Modričem hráči, kteří se na hřišti starali o to, aby Los Blancos dominovali ve středu pole.

Kroos je obdařen nadpozemskou přesností a schopností diktovat tempo hry. V letech 2016 až 2018 hrál klíčovou roli při bezprecedentním trojnásobném vítězství Realu Madrid v Lize mistrů. Jednatřicetiletý hráč svým kalibrem stále tahá za nitky na Santiago Bernabeu.

Kroos byl podepsán za symbolickou částku 25 milionů eur v roce 2014 poté, co odmítl prodloužení smlouvy s Bayernem Mnichov. Záložník tuto částku splatil a ještě víc a zapsal se do fotbalové historie.

A ty 3 nejvýhodnější podpisy?