25. 4. 2024

TOP 5 postřehů z Gerrardova nevydařeného návratu na Anfield

Steven Gerrard se v sobotu vrátil na Anfield, kde mu fanoušci Liverpoolu tleskali ve stoje poté, co byl šest let pryč. Radost z návratu však pro manažera Aston Villy netrvala dlouho. Utrpěl svou druhou ligovou porážku v řadě, když domácí vyhráli 1:0 díky brance Mo Salaha.

#5 Vzdor Emiliana Martineze byl chvályhodný, ale nestačil.

Emiliano Martinez předvedl na Anfieldu opravdu solidní výkon proti týmu Liverpoolu, který v této sezóně skóroval v každém zápase před tímto. Martinez se v prvním poločase u své bližší tyče sklonil, aby odmítl pokusy Mohameda Salaha a Andyho Robertsona. V prvním poločase udržel také hlavičku Joela Matipa.

Ve druhém poločase zneškodnil hlavičku Virgila Van Dijka zblízka. Trestný kop Mohameda Salaha byl poslán do dolního rohu, což Martinez odhadl správně. Bez jeho zákroků to mohlo být pro Villu ještě horší. Tak tomu bylo i proti Manchesteru City a Arsenalu. Villa bude potřebovat, aby byl na stejné úrovni po celou sezónu.

#4 Alissona zachraňuje štěstí

Alisson byl dnes na té šťastnější straně a měl by si raději natáhnout ponožky, aby se vyhnul situacím, do kterých se dnes dostal. V prvním poločase špatně odhadl skákající míč a umožnil Ashley Youngovi, aby mu kývl, když byla branka odkrytá. Matip se při té příležitosti vrátil a zastavil křížnou přihrávku.

Stejně tak ve druhém poločase při snaze sebrat míč nechal svou branku volnou. Vznikla z toho pořádná pinballová situace, kdy jeho odkop trefil vlastního hráče a vrátil se zpět. Bylo to pandemonium, které mohlo snadno skončit gólem Aston Villy.

Dnes neměl moc práce, ale i tak mohl být středem pozornosti, nebýt jeho smůly. Získal své osmé čisté konto v sezóně, ale neobešlo se to bez momentů se srdcem v ústech.