28. 11. 2023

TOP 5 aktivních fotbalistů světové úrovně, kteří kouří

Kdysi to nebyl velký problém. Manažeři kouřili v zázemí, hráči si mohli zapálit po zápase. V dnešní době však přistižení při kouření těmto hráčům příliš neprospívá. Podívejme se proto na pět aktivních fotbalistů světové úrovně, kteří kouří.

#5 Radja Nainggolan

Bývalý belgický reprezentant Radja Nainggolan je dynamický záložník, který by mohl přispět na obou stranách hřiště. Silně potetovaný bývalý belgický reprezentant vyniká jako hluboký postavený rozehrávač a jeho přihrávky, přehled a střelba jsou příkladné.

Jako hráč, který po celou svou kariéru prokazuje tolik energie, kdykoli je na hřišti, je poměrně překvapivé, že Nainggolan je kuřák.

Současný středopolař Vasco da Gama Leandro Castan, který s Nainggolanem sdílel šatnu během jejich společného působení v Římě, se jednou rozpovídal o kuřáckých návycích druhého jmenovaného. Řekl k tomu:

„Když byl v Římě, odcházel ze šatny, aby si zakouřil s asistentem manažera, dělal si, co chtěl, a bylo mu jedno, co si o tom lidé myslí. Ale pak šel a podával výkony na hřišti, kde na tom záleží. Bylo skvělé hrát po jeho boku.“

#4 Wojciech Szczęsny

Brankář Juventusu Wojciech Szczęsny se během svého působení v Arsenalu dostal do problémů, když byl přistižen při kouření ve sprše. Arsene Wenger mu za to udělil pokutu 20 000 liber. Tím to ale neskončilo, protože brankáře přistihli při kouření papparazi v jeho rodném Polsku.

Szczesny si z toho však nic nedělá. V rozhovoru pro deník Independent prozradil: „Nikdy mě nechytili. Přiznal jsem se, když se mě ptali, jestli jsem to byl já v Londýně, ale to druhé byla kravina.“

A ti 3 od kterých byste to nečekali?