22. 6. 2024

Zapomenuté hvězdy! TOP 8 hráčům, kteří zmizeli z předního fotbalového dění

Byly časy, kdy jejich jména plnili obsah všech zpravodajských plátků a jejich kariéry i životy byly pod drobnohledem. Z různých příčin se však postupně stáhly z předního dění do pozadí, v němž figurují i na začátku roku 2020.

#8 Enes Ünal

V dosavadním průběhu kariéry tureckého útočníka přišly dva významné momenty- když si ho ještě v roce 2015 všimli skauti Manchesteru City jako mladíka v Bursaspor, respektive když mu o dva roky poskytl záchranné kolo španělský Villarreal.

V Manchesteru City byl papírově zmíněné dva roky, ale v prvním týmu neodehrál ani jednu soutěžní sekundu. Přestup do Villarrealu mu zařídilo úspěšné hostování v Twente, kde dal 19 gólů v 33 zápasech, ale to byl snad poslední světlejší bod 22-letého útočníka. Aktuálně je Enes na dvouletém hostování v Realu Valladolid, kde dal od srpna 2018 jen 12 branek.

#7 Gael Clichy

Francouzský obránce létal po kraji hřiště a pro Manchester City byl déle neodmyslitelnou součástí. Dnes již 34letý bek opustil Anglie před třemi lety, kdy se upsal tureckému Basaksehiru. V istanbulském celku je dodnes, přičemž kolegu v defenzivní linii mu dělá i náš Martin Škrtel.

#6 Gabriel Barbosa

Zářil na letní Olympiádě v roce 2016 a jako velmi žádaného hráče ho nakonec získal milánský Inter. Akvizice za 30 milionů eur měla v Miláně za úkol spasit upadajícího giganta, no mladý brazilský hráč pohořel.

Z nadaného bombardéru se stal prostřelený talent, který se nechytil ani v Benfice a v lednu 2018 odešel zpět do rodné Brazílie. Inter ho dokázal po hostování prodat za 18 milionů eur do Flamenga, kde se mu sice vrátila forma, ale zdá se, že Gabriel je „odsouzen“ pouze na úspěch v domovině.

#5 Nabil Fekir

V případě alžírského tvůrce hry nelze hovořit o úplném zapadnutí prachem či zapomenutí, ale v létě 2019 se určitě rozhodl pro krok, který ho zařadil do méně sledované skupiny hráčů.

Psalo se o něm jako o možné hvězdě Chelsea, Manchesteru United či Liverpoolu, ale nakonec skončil v průměrném Betis Sevilla, který okupuje 12.miesto tabulky La Ligy. Fekir sice přidal 7 gólů a 6 asistencí, ale problémem je, že to už málokoho zajímá.

#4 André Silva

Raketová premiérová sezóna v Portu, 40 milionový přestup do AC Milán a gigantické očekávání. Tyto všechny události nakonec vyústily k tomu, že progres portugalského útočníka se rozpadl jako domeček z karet. Silva nezvládl milánský nátlak a za novým startem se přesunul do Sevilly, ale ani tam to nepadalo podle představ (11 gólů v 41 zápasech).

Z nového Ronalda atd. se také postupně stal zhasnutý talent, který se snaží o další obnovení zašlé formy. Milánské vedení ho v létě 2019 poslalo na dvouleté zkušenou do Frankfurtu, kde sice dal 8 branek, ale není ani stálicí v základní jedenáctce.

#3 Arda Turan

V dresu Atlétika Madrid působil nezastavitelně s patřil k hvězdám, které by chtěl v týmu každý trenér. Svébytný Turek pobláznil svět i média přestupem do Barcelony, přičemž to byla snad poslední věc, kterou zaujal v pozitivním slova smyslu.

Za tři roky v týmu FCB dal 15 gólů a 11 asistencí, ale později na hostování v Basaksehire se ukázal v nejhorším možném světle. V září byl obviněn ze zastrašování se zbraní a aktuální si odpykává zákaz výkonu činnosti s platností do konce této sezóny. Jak? Přece jako hráč pod smlouvou s FC Barcelona.

#2 Jean Michaël Seri

Energický záložník patřil k oporám úspěšné generace francouzského Nice, která v sezóně 16/17 dosáhla v Ligue 1 skvělé třetí místo. Reprezentant Pobřeží slonoviny byl jako uznávaný defenzivní záložník denně spojován s odchodem do Chelsea či jiného velkoklubu, ale nakonec si vybral tehdy nováčka Premier League, Fulham.

I když londýnský klub v té době investoval do série 30 milionů eur, ani on nedokázal odvrátit opětovný sestup do nižší ligy. Jean Michaël však odmítl hrávat v druhé lize, či vedlo k hostování v Galatasaray Istanbul.

#1 Malcom

Mladý útočník pobláznil fotbalový svět jako hvězda Bordeaux. Z francouzského celku ho chtěl získat snad každý velkoklub na světě, přičemž nabídky nepodliezali hranici 40 milionů eur. Brazilské hvězdě byla připisována obrovská budoucnost, kterou měl zpečetit přestupem do Barcelony.

V Katalánsku se však místo toho začala psát tragédie rozpadu jeho kariéry, protože v prvním týmu hrál velmi sporadicky a za svůj nový klub si vybral Zenit Petrohrad. 23-letý ofenzivní hráč si však i kvůli zraněním v Rusku příliš nekopl a v březnu 2020 má na kontě v tomto ročníku jen 362 minut bez jakéhokoliv zápisu.