30. 5. 2024

Raheem Sterling: TOP 10 zajímavých faktů, které jste nevěděli

Jeden z největších talentů anglického fotbalu. Narozený na Jamajce. Vychoval ho Liverpool, září však v Manchesteru City. Velká osobnost na hřišti i mimo něj. Co jste o Sterlingovi možná nevěděli?

#1 Vražda otce

Když byli malému Raheemovi dva roky, ztratil otce. Jak? Tím nejhorším možným způsobem. Zastřelili ho lupiči před jeho domem!

#2 Malý grázl

Vyrůstal v Londýně, pravidla britské metropole mu nevoněla. Neposlouchal. Autority nerespektoval. Ze základky ho na čas přeřadili do zvláštní školy. Byl příliš umíněný, paličák, trochu grázl.

#3 Jamajské kořeny

Raheem Sterling je anglickým reprezentantem a občanem Spojeného království, ovšem kořeny má Jamajské. Narodil se v Kingstonu, hlavním městě Jamajka, kde v prvních letech života také žil.

#4 V Liverpoolu jidáš?

Raheem Sterling se mezi fotbalovými profíky prosadil v Liverpoolu. Bylo mu šestnáct, když se zabydlel v prvním týmu. Vydžel tři roky, během kterých za Reds odehrál téměř 100 zápasů a vstřelil 18 branek. V roce 2015 si vyvzdoroval přestup do Manchesteru City, kde začal coby jedna z opor týmu sbírat velké trofeje. Není proto divu, že příznivci z Anfiled Road mu nemohou přijít na jméno a navždy bude v jejich srdcích zrádce.

#5 Guardiolův dohled

Po přestupu z Liverpoolu do Manchesteru se z něj pod dohledem trenéra Guardioly stal mnohem komplexnější hráč. Sebevědomější. Lepší. A hlavně produktivnější. Jeden z nejlepších křídelníků na světě.

A těch dalších 5?