23. 4. 2024

Milan Škriniar vyhlíží velký přestup? Toto je 6 možností!

Podle více médií už Milan Škriniar ztratil v Interu pozici neprodejného hráče, což okamžitě nastartovalo dlouholetých zájemců o jeho služby. Tady je šest možností, které se v létě 2020 nabízejí hvězdnému slovenskému stoperovi.

#6 Přestup do klubu mimo aktuálních spekulací

Mnohokrát se na přestupovém trhu udála změna dresu, kterou nikdo neočekával a ani se o ní příliš nepsalo. Tato alternativa se otevírá iv případě naší reprezentační hvězdy, ale je velmi málo pravděpodobná.

V souvislosti s Milanem se za poslední roky mluvilo o několika klubech jako Real Madrid, Tottenham, Juventus či Chelsea, ale aktuálně se přesun do ani jednoho z uvedených celků neočekává.

#5 FC Barcelona

Dlouhodobě je známo, že klub z Nou Campu je v procesu rekonstrukce kádru s cílem omladit tým o nové hvězdné tváře. Uprostřed obrany má Barca oporu Piqeuho (33), Lengleta (25) i Umtitiho (26), ale v případě posledně uvedeného se píše o přestupu do Premier League.

Barca potřebuje vyztužit obranný val před Ter Stegenem, přičemž o rodáka ze Žiar nad Hronom mají reálný zájem již od léta 2018. Pokud se Barceloně podaří prodat pár přebytečných hráčů, finance na slovenského obránce se určitě najdou.

#4 Manchester United

Manchester United řeší komplikace s defenzivu už pár sezón, přičemž vzpruhou byly příchody Maguiera či Wan-Bissaku. Pokud se však „Red Devils“ chtějí poprat s konkurencí o trofeje, musí do týmu přivést další obrannou hvězdu světové kvality, která ustojí tlak související s nejprestižnější ligou světa.

Škriniar v Miláně dozrál a je připraven udělat další velký kariérní krok, přičemž podle Daily Mirror má klub z Old Trafford v plánu nabídnout Interu za slovenského stopera 65 milionů eur.

#3 Zůstane v Interu

Spekulace jsou sice neustále v oběhu a některé z nich jsou dokonce logické i pravděpodobné, ale nikde není psáno, že se s určitostí přetaví na realitu. To platí i pro situaci slovenského obránce v jeho aktuálním klubu. Inter se pod Contem dostal do formy a během podzimu to vypadalo na těsný boj o titul, který však po novém roce milánští „dobrovolně vzdali“ skrz sérii nepřesvědčivých výkonů.

Antonio Conte už přivedl do Interu řady kvalitních posil a podle médií plánuje další změny i v létě 2020. Škriniar může samozřejmě setrvat a být součástí rostoucího projektu, ale pokud si Conte umíní koupi drahé posily, zdroje na její příjezd mohou klidně plynout i z prodeje slovenského reprezentanta, o kterého je velký zájem a cena by se mohla dostat až na hranici 70 milionů eur.

#2 Manchester City

V Manchesteru je i další klub, kterému by bodlo vyztužit zadní řady. Citizens mají v týmu několik univerzálních hráčů i středních obránců, ale i v probíhající sezoně je vidět, že by se jim hodil nový stoper světové kvality.

K dvojici Stones a Laporte by mohl během následujících týdnů klidně přibýt i Milan Škriniar, který by se určitě pod Guardiolovou taktovkou v kádru neztratil. Hrát za MCFC však znamená tvrdý boj o každou minutu na hrací ploše, což může z části odrazovat. Klub z Etihad Stadium může do výměny za Škriniara nabídnout Interu i argentinského bombarďáka Sergia Aguera.

#1 Paris Saint-Germain

Celá téma ohledně přestupu Milan Škriniar z Interu se vlastně otevřela z důvodu zájmu PSG. Tamní sportovní ředitel, Leonardo, hledá odpovědnou náhradu za odcházející oporu Thiaga Silvu, přičemž slovenský reprezentant patří mezi nejužší špičku kandidátů.

PSG má nadprůměrné finanční možnosti a nabízí možnost hrát na nejvyšší světové úrovni s vysokou šancí na zisk různých trofejí. Podle nejnovějších informací se tedy zdá, že pokud se slovenský 25letý obránce rozhodne opustit Milán, bude to ve prospěch klubu zpod Eiffelovy věže.