22. 6. 2024

Z basy až k titulu? Lewis vysvětluje poslední nezdar a svůj plán!

Chce znovu bojovat o titul. Derrick Lewis v srpnu bojoval o prozatímní titul v těžké váze, ale svůj zápas proti Cyrilu Ganovi nedokázal vyhrát. Teprve poté však zkušený Američan přiznal, proč se mu zápas vůbec nepovedl. Lewis se po životní šanci vrátil do klece a určitě se pokusí vrátit na správnou cestu.

Začátkem srpna se Lewisovi naskytla jedinečná příležitost. O prozatímní titul v těžké váze se utkal v souboji s dosud neporaženým Cyrilem Ganem. Ten však předvedl suverénní výkon a svého soupeře zastavil ve třetím kole. Lewisovi se zápas o titul vůbec nelíbil, podle svých slov se dostal pod zbytečný tlak.

„Cítil jsem velký tlak. Bylo to ohromující, protože jsme bojovali ve městě, kde jsem strávil většinu svého života. Ale já na sebe vyvíjel tlak. Protože by to bylo přesně 13 let, co jsem se dostal z vězení, a vyhrál bych prozatímní titul mistra UFC v těžké váze. Zbytečně na sebe tlačím, jen když na to myslím,“ prozradil Lewis, který byl před 13 lety odsouzen na tři a půl roku do texaského vězení za napadení.

Šestatřicetiletý zápasník v těžké váze má tedy poslední roky zápasení ještě před sebou. Američan stále doufá, že se v budoucnu vrátí do Houstonu, kam se s rodinou přestěhoval ve svých 13 letech. Již 18. prosince se však v Las Vegas utká s Chrisem Daukausem a tento zápas může rozhodnout o jeho další kariéře. Zápas v těžké váze bude mimochodem hlavní událostí turnaje.

Dvaatřicetiletý Daukaus je papírovým favoritem tohoto zápasu a není to žádné překvapení. Jedenáct ze svých dvanácti zápasů ukončil předčasně. Drtivou většinu těchto zápasů vyhrál v prvním kole.

„Vždycky jsem říkal, že je mi jedno, s kým budu bojovat. Soupeře si nevybírám. Většina bojovníků jde do zápasu s tím, že chce jen vyhrát. Nezáleží na tom, co se stane před zápasem. Jsme těžká váha, může se stát cokoli. Knokaut se může stát snadno,“ řekl Lewis pro MMA Junkie.

Američané si pochopitelně uvědomují důležitost tohoto boje. Proto se také obává o svou budoucnost, v níž by se rád znovu viděl v titulovém zápase.

Na konci příštího roku bych rád bojoval o titul. Pokud porazím Daukause, chtěl bych se v dalším zápase utkat se Stipe Miocicem. Chci bojovat s těmi nejlepšími v lize a on patří mezi pět nejlepších. Nic proti němu nemám, ale nikdy jsem s ním nebojoval. Vím, že je to jeden z nejlepších bojovníků všech dob. Není to nic osobního, žádná neúcta nebo něco podobného, jen s ním chci bojovat,“ řekl Lewis.

Zdroj: Sport.cz