18. 7. 2024

Xaviho přivítaly tisíce fanoušků Barcelony: Jsme nejlepší klub na světě!

Nový trenér fotbalistů FC Barcelona Xavi Hernández má za sebou velkolepé přivítání na Camp Nou. V pondělí mu na stadionu tleskaly tisíce fanoušků španělského velkoklubu. První prověrka ho čeká v těžkém derby!

Bývalý dlouholetý záložník FC Barcelona vešel na hřiště za nadšeného skandování davu „Xavi, Xavi“ av doprovodu své rodiny a prezidenta klubu Joana Laportu podepsal kontrakt.

„Nechci být příliš emocionální, takže vám povím jen jednu věc – jsme nejlepší klub na světě,“ uvedl Xavi, který dosud vedl katarský Al-Sadd. Laporta označil jeho příchod za velkolepou událost. „Dnešek bude pro Barcelonu historickým dnem,“ řekl prezident Barcelony.

Xavi se stal prvním trenérem, kterého v Barceloně představili takovýmto způsobem, slavnost se běžně koná jen při přestupech megahvězd. První trénink s týmem absolvuje už druhý den. Premiéru ve funkci by měl absolvovat 20. listopadu doma proti městskému rivalovi Espanyolu.

Jednačtyřicetiletý Xavi přišel z Al-Saddu, odkud ho Barcelona získala vyplacením výkupní klauzule ve výši přibližně 5 milionů eur. V Kataru mu smlouva platila až do roku 2023. Xavi v katarském klubu dokončil aktivní kariéru a od roku 2019 byl jeho hlavní kouč. V uplynulé sezóně přivedl Al-Sadd k mistrovskému titulu.