8. 12. 2022

Spojení Křetínský a West Ham? Blíží se to, fandové Kladivářů jsou nadšení!

Anglický klub s velkou tradicí West Ham se těší na vstup českého miliardáře Daniela Křetínského do klubu, podle zpráv z britských médií tenhle chystaný pakt příznivci Kladivářů vítají.

Už jen formality chybí k tomu, aby jeden z nejbohatších Čechů koupil menšinový podíl v londýnském klubu, za který hrají i tři čeští reprezentanti Tomáš Souček, Vladimír Coufal a Alex Král. Očekává se, že hotovo by mělo být už tento týden.

Kamery ho zabraly, jak z lóže sleduje nedělní šlágr Premier League mezi West Hamem a Liverpoolem. Český miliardář Daniel Křetínský mohl být spokojený, když na vlastní oči viděl, jak „kladiváři“ skolili Liverpool poměrem 3:2 a dostali se na třetí místo v tabulce Premier League.

Podle zpráv z Anglie by měl Křetínský už tento týden dokončit nákup sedmadvaceti procent akcií londýnského klubu. Informace o ceně téhle transakce se liší. Některá anglická média uvádějí 150 milionů liber (4,4 miliardy korun), jiná referují o částce mezi 180 a 190 miliony liber (5,3 – 5,6 miliardy korun).

West Ham se stal v posledních letech v Česku velmi sledovaným a populárním klubem, válí za něj reprezentační kapitán Tomáš Souček, úspěšně ho následoval obránce Vladimír Coufal a na konci letního přestupního termínu se k nim připojil ještě záložník Alex Král.

Šestačtyřicetiletý miliardář je také majoritním vlastníkem Sparty. Začínají se tedy pomalu rodit úvahy, že by se z pražského klubu mohlo stát útočiště pro některé hvězdy West Hamu, které bude chtít trenér rozehrát. Odborníci se však shodují, že kvalita české ligy tomuto nápadu neodpovídá.

Instagram did not return a 200.